Попит на продукцію українського агроекспорту буде збережено, – НБУ
Попит на продукцію українського агроекспорту буде збережено, – НБУ

Україна, у порівнянні з 2008, 2014 і 1998 роками, більш підготовлена до можливої кризи через пандемію коронавірусу, а наслідки цієї кризи можуть надати позитивний ефект на деякі показники. У цих умовах попит на українську агропродукцію буде збережено. Про це заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб під час брифінгу, повідомляє УНІАН.

За його словами, наша країна має достатні резерви, банківська система не має колишніх дисбалансів, держборг останніми роками значно знизився, платіжний баланс практично бездефіцитний, а показник інфляції низький.

Сологуб зазначив, що вплив на економіку буде, але є досить великий запас міцності у країни для того, щоб пройти цю криз.

Він пояснив, що завдяки падінню світових цін на нафту і зниженню попиту на газ Україна цього року заощадить на імпорті 5-6 млрд дол.

Крім того, як зазначив Сологуб, торік українці вивели з країни на туристичні подорожі 8 млрд дол., і зараз очікується скорочення цих потоків.

Ціни на експортовані з України зерно і кукурудзу просіли лише на 10% при зниженні цін на нафту на 50-60%. І ми розуміємо, що навіть під час кризи, сидячи вдома, люди будуть споживати продукти харчування. Це останнє, від чого вони будуть відмовлятися. Тому попит на продукцію нашого експорту збережеться, або якщо впаде, то досить незначними темпами, — додав він.

Як впливає на світову/українську економіку та агросеткор пандемія корона вірусу? AgroPolit.com розібрався в темі і подає найсвіжіший фактаж та думки-прогнози провідних експертів.

AgroPolit.com зібрав коментарі учасників ринку та предстаників влади щодо того, які проблеми слід вирішити та які заходи запровадити, аби ця епідемія пройшла з мінімальними збитками. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 березня 2020
Агроекспортери не купуватимуть продукцію із забороненими в ЄС інсектицидами
Українські експортери зернових та олійних не закуповуватимуть продукцію, що містить залишки заборонених у ЄС із лютого 2020 року...
22 березня 2020
Через карантин експортери можуть застрягти у чергах на кордоні
У зв’язку з карантинними заходами щодо запобігання поширенню коронавірусу, в Україні закрито більшість контрольно-пропускних пунктів. Через це...
20 березня 2020
Економічна криза завдасть набагато страшніших збитків, ніж поширення COVID-19, – експерт
Зупинка підприємств в Україні, перехід працівників на роботу онлайн, припинення залізничних пасажирських перевезення через поширення корона вірусу...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...