Фахівці рекомендували Укрзалізниці запровадження маршрутизації перевезень вантажів, — Рязанцев
Фахівці рекомендували Укрзалізниці запровадження маршрутизації перевезень вантажів, — Рязанцев

Науково-економічна рада, до складу якої входять провідні фахівці-науковці залізничної галузі, рекомендувала Укрзалізниці запровадження маршрутизації перевезень вантажів. Про це на сторінці у Facebook повідомив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

«Останнім часом самопроголошені «експерти» у питаннях роботи залізничної галузі пішли у критику не лише питань стратегічного розвитку «Укрзалізниці», а й оптимізації операційних процесів. В тому числі маршрутизації відправлень вантажів , які дали компанії можливість у минулому році наростити обсяги перевезень, для прикладу, зернових вантажів на 20%», — зазначив Андрій Рязанцев.

У висновку Науково-економічної ради зазначається, що в умовах тієї кількості тягових ресурсів, які має на сьогодні АТ «Укрзалізниця», необхідно всебічно сприяти запровадженню маршрутизації перевезень вантажів, що надасть можливість краще задовольняти потреби національної економіки в перевезенні більшого обсягу вантажів народногосподарського значення, покращити показники ефективності використання рухомого складу, економії витрат експлуатації, а також стимулювати вантажовідправників удосконалювати свої потужності.

Крім того у висновку акцентується увага на тому, що способи організації залізничних перевезень ставлять об'єктивні вимоги до структури залізничної мережі. Якщо відправлення вантажів на мережі здійснюється переважно вагонними відправками, то це вимагає розвитку технічного оснащення магістральних технічних станцій всередині мережі з метою оптимальної організації вагонопотоків. При цьому за рахунок концентрації управління пропускною спроможністю інфраструктури, парком локомотивів і вагонів можна досягти значного зниження середньої собівартості перевезення вантажів на мережі. 

Додатково фахівці звернули увагу на те, що маршрутизація при її відповідному застосуванні може вирішити багато проблемних питань галузі:

Вирішення цих питань неможливе без впровадження нових логістичних схем доставки вантажів не тільки за принципом «точно в термін», а і з урахуванням надання послуг із зберігання вантажів, формування оптимальних партій відправки. Це потребує від залізниці певних інноваційних підходів щодо змін у технології просування вагонопотоків і, насамперед, відправлень вантажів маршрутними поїздами, що дозволить скоротити питомі експлуатаційні витрати та забезпечить вантажовласникам оптимальні умови перевезення, а залізниці – високий рівень конкурентоспроможності на транспортному ринку».

Андрій Рязанцев додав, що «Укрзалізниця» будує системну роботу над диверсифікацією переліку вантажів, які у перевезеннях використовуватимуть маршрутні відправлення. Також розширюється перелік маршрутних продуктів , і сьогодні в арсеналі компанії крім звичайних маршрутів використовуються також ступеневі та графікові маршрутні перевезення, що дає для різних видів вантажів необхідний комфорт.

Сьогодні маршрутизацію активно просувається у перевезеннях зернових, руди, щебеневоі продукції», — підсумував він.

Нагадаємо, у стратегії розвитку АТ «Укрзалізниця» до 2023 р. закладено низку потреб представників аграрного бізнесу в перевезеннях: реалізація проектів про розширення потужностей для транспортування, створення додаткових можливостей за рахунок приватної тяги та станцій із прискореними відправками. Детальний аналіз — читайте за посиланням.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 травня 2020
Бізнес-директор Андрій Рязанцев звільнився з АТ «Укрзалізниця»
Про своє звільнення з АТ «Укрзалізниця» повідомив директор з розвитку бізнесу транспортної компаніїї Андрій Рязанцев. Про причини він...
30 березня 2020
Укрзалізниця відтермінувала до 1 червня новий договір на перевезення вантажів
Керівництво Укрзалізниці відтерміновує до 1 червня введення в дію нового договору на перевезення вантажів. Про це повідомляє прес-служба...
26 березня 2020
Перевезення зерна залізницею зросли до 7,1 млн т
Перевезення зерна та продуктів перемелу залізничним транспортом в січні-лютому 2020 року збільшилися на 1,2% у порівнянні з аналогічним періодом 2019...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...