В Укрзалізниці анонсували суттєві зміни у тарифі на перевезення зерна
В Укрзалізниці анонсували суттєві зміни у тарифі на перевезення зерна

У стратегії розвитку АТ «Укрзалізниця» передбачено приведення до ринкових цін на перевезення. Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі AgroPolit.com.

«Насьогодні вантажоперевізник покриває витрати на інші витрати компанії, як, наприклад, на пасажирський транспорт. Позитивна новина для бізнесу в цьому контексті, що у планах – розділити ці складові», — повідомили в «Укрзалізниці».

Однак чи не буде інших факторів, які тягнутимуть ціни догори, покаже час. Частка витрат на логістику в ціні зерна в Україні – одна з найвищих у світі, де витрати на логістику становлять  в середньому до 12% від ціни продукції, а в США – до 9%. Тоді як українським аграріям доводиться закладати на транспорт до 25-30%.

Нині тарифна сітка перевезень побудована таким чином, що різні класи бізнесу платять різні тарифи», — розповідає експерт у сфері транспортної інфраструктури та логістики Валерій Ткачов.

Зазначається, що представники металургії та будівництва платять тариф у 2-3 рази менший, аніж за перевезення зерна. Часто металургійні та будівельні вантажі возять за ціною навіть нижчою від собівартості для УЗ. А це 60% вантажів. Також збиткове пасажирське перевезення на 12 млрд грн щороку.

Тому вантажоперевізник-аграрій платить за всі ці втрати ціною. Але це невигідно і для аграріїв і для УЗ – бо пересажуються на автомобільний та річковий транспорт і відбувається відтік вантажів», – сказав Ткачев.

На тлі збиткових перевезень і невідповідності необхідності у капіталовкладеннях та отримання прибутку, зокрема від перевізників, в УЗ говорять про неактуальність стримування державою тарифів.

Зменшення цін також очікують досягати завдяки запровадженню системи «голландських аукціонів», які дозволяють продавцям виставляти більш сприятливі ціни в період спаду попиту. Такі аукціони почнуть працювати у квітні-травні 2020 року.

На що можуть очікувати аграрії від УЗ, детальніше читайте у матеріалі AgroPоlit.com за посиланням.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 березня 2020
Фахівці рекомендували Укрзалізниці запровадження маршрутизації перевезень вантажів, — Рязанцев
Науково-економічна рада, до складу якої входять провідні фахівці-науковці залізничної галузі, рекомендувала Укрзалізниці запровадження...
7 березня 2020
Росту обсягів залізничних перевезень потрібна чітка державна програма їх пріоритезації, — Рязанцев
Укрзалізниця має всі можливості для подвоєння обсягів вантажоперевезень за умови наявності чіткої державної програми їх приоритезації. Про це...
6 березня 2020
Уряд не продаватиме і не віддаватиме у концесію Укрзалізницю, – прем'єр-міністр
Новий Кабінет міністрів України не має наміру продавати або віддавати в концесію Укрзалізницю, яка забезпечує понад 80% вантажних і близько 50%...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...