«Укрзалізниця» запроваджує пілотний проект приватної тяги
«Укрзалізниця» запроваджує пілотний проект приватної тяги

Перед запуском пілотного проекту приватної тяги необхідно вирішити питання контролю рівня безпеки руху. На відміну від «Укрзалізниці», у приватних перевізників немає досвіду створення відповідних систем. Про це повідомив перший заступник директора Департаменту безпеки руху «Укрзалізниці» Андрій Мельничук в інтерв’ю «Магістралі».

Дотримання норм безпеки руху при впровадженні приватних локомотивів контролює Міністерство інфраструктури України. За розпорядженням Кабінету міністрів воно розробляє нормативні документи по впровадженню приватної тяги. «Укрзалізниця» активно в цьому бере участь, оскільки у неї є залізнична інфраструктура і досвід управління рухом. Зараз триває робота над проектом тимчасового положення, яке визначить порядок проведення експерименту із запровадження приватних локомотивів.

Також документ вивчають зацікавлені представники бізнес-спільноти. Остаточне ж рішення про те, які саме вимоги будуть висуватися до компаній, що здійснюють залізничний рух, буде приймати міністерство», — зазначив Андрій Мельничук.

Серед умов щодо дотримання норм безпеки руху в пілотному проекті приватної тяги можна виділити наступні:

  • всі приватні локомотиви, як нові, так і колишні у вживанні, повинні бути належним чином сертифіковані в Україні.
  • на колії загального користування будуть допускатися тільки нові локомотиви, або такі, у яких ще не минув термін експлуатації, визначений заводом-виробником. До того ж вони повинні пройти всі належні за правилами експлуатації види поточного і капітального ремонту.
  • вимоги до локомотивних бригад приватних операторів повинні бути аналогічними тим, які висуваються до працівникам «Укрзалізниці».
  • бізнес-структури, які будуть брати участь в експерименті, повинні створити у себе системи управління безпекою руху (СУБР). Вони повинні відповідати як українським, так і європейським нормативним актам.
  • приватні локомотиви повинні бути обладнані всіма необхідними системами зв’язку, які дозволять їм співпрацювати зі службами «Укрзалізниці», відповідальними за організацію та безпеку руху.
  • приватна тяга буде допущена спочатку до руху на малодіяльних напрямках, тому що диспетчерське управління всіма поїздами здійснює «Укрзалізниця». При цьому графік буде складено таким чином, щоб максимально розвести пасажирські та вантажні поїзди.

Нагадаємо, Укрзалізниця оголосила відбір кандидатів на посаду голови правління.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 листопада 2020
В «Укрзалізниці» погодили договір про допуск приватного тяги
Правління АТ «Укрзалізниця» затвердив договір про допуск приватних локомотивів на залізницю. Далі компанія повинна підписати договір з...
16 квітня 2020
Мінінфраструктури збирається оголосити учасника пілоту із запуску приватної тяги
Найближчим часом комісія при Мінінфраструктури остаточно визначиться з ділянками й учасниками експерименту із запуску приватної тяги на залізниці....
1 березня 2020
В Укрзалізниці анонсували суттєві зміни у тарифі на перевезення зерна
У стратегії розвитку АТ «Укрзалізниця» передбачено приведення до ринкових цін на перевезення. Про це йдеться в ексклюзивному...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...