Нові правила ввезення зразків пестицидів і агрохімікатів не загрожують екології України
Нові правила ввезення зразків пестицидів і агрохімікатів не загрожують екології України

У парламенті пропонують змінити процедуру завезення пестицидів та хімікатів в Україну.  Сьогодні актуальні дві пропозиції – законопроект №2548 та №2289.

Довкола документів виникли суперечки, пов'язані із заявою представників екологічних асоціацій. На думку екологів, у разі прийняття законопроектів, які дозволять змінити правила ввезення пестицидів та агрохімікатів до України, це може нести екологічну загрозу.

«Запропоновані зміни переслідують одну мету – перетворити територію України на звалище непридатних пестицидів, які отруюють навколишнє середовище. Я сумніваюся, що депутати та члени асоціацій, дотичні до створення законопроекту, знають наступні цифри: у 2010–2011 рр. з державного бюджету було витрачено 1,4 млрд грн на утилізацію непридатних пестицидів та агрохімікатів. Ці препарати було вивезено за межі України, адже у нас відсутні екологічно безпечні технології і підприємства, які б цим займалися», – заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко під час чергового засідання комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Однак президент ФАУ Владислав Седик у коментарі для AgroPolit.com відкидає заяви тих, хто стверджує, що ця ініціатива перетворить Україну на масштабний полігон для небезпечних випробувань та звалище токсичних відходів.

Якщо ми говоримо про заяви, типу – Україна стане звалищем токсичних відходів та таке інше – це не правда. Дослідна партія, яка передбачає перевірку препарату на токсикологічні показники (вплив на людей), екологічні (на навколишнє середовище) і біологічні показники (самоефективність) завозиться у незначних об'ємах (декілька літрів чи кг). Я думаю, що ті екологи, які закидають щось про загрозу появи звалищ чи полігонів на території України, вони навряд чи читали текст законопроекту», – висловлює свою думку Седик.

В тих випадках, коли в Україну потрібно завезти препарати в промислових масштабах, діють відповідні норми закону про пестициди та агрохімікати, пояснює Владислав Седик.

Детальну інформацію про законопроекти читайте у матеріалі - Зміна порядку ввезення пестицидів та агрохімікатів в Україну – чи варто боятися екологічних наслідків?

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 грудня 2020
В бюджеті України на 2021 рік кошти на імплементацію Європейської зеленої угоди (EU Green Deal) не закладені
В бюджеті України на 2021 рік кошти на імплементацію Європейської зеленої угоди (EU Green Deal) не закладені, повідомила Леся Василенко, депутат...
19 серпня 2020
Держекоінспекція хоче розробити е-кабінети інспекторів на базі Blockchain
Державна екологічна інспекція хоче створити для інспекторів електронний кабінет на базі Blockchain, де будуть зберігатися дані щодо...
11 липня 2020
Бізнес закликає розблокувати процес реєстрації пестицидів і агрохімікатів
З кінця травня в країні зупинено процес державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів. Зі слів компаній-членів Агрохімічного...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...