Надходження молока на переробку скоротилося майже на 10%
Надходження молока на переробку скоротилося майже на 10%

Протягом 2019 року на переробні підприємства України надійшло 3,8 млн тонн молока, що на 9,1% менше, ніж у 2018 році. Про це, з посиланням на Державну службу статистики України, повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

«Загалом минулорічний дефіцит сировинного молока склав 379,2 тис. тонн, в перерахунку на молоко встановленої базисної жирності. Загальне скорочення виробництва молока в минулому році прямо відобразилось на об’ємах його надходження на переробні підприємства. Попит значно перевищив пропозицію, а дефіцит молока під кінець року тільки наростав», – каже аналітик АВМ Володимир Андрієць.

Так, у 2019 році від сільськогосподарських підприємств на переробку надійшло 2,61 млн тонн, що на 108,8 тис. тонн або 4% менше, ніж за аналогічний період попереднього року. На 21%, а це 237,3 тис тонн, скоротилося надходження сировини від населення і склало всього 851,1 тис. тонн. Надходження молока на давальницьких засадах – 318,1 тис. тонн, а це 8% менше. Надходження сировини з власного виробництва скоротилося до 20,4 тис. тонн, що на 18,1% менше, порівняно з попереднім звітним періодом.

Найбільшого фактичного дефіциту молока зазнали переробні підприємства Сумщини – 51,4 тис. тонн, Полтавщини – 30,4 тис. тонн, Київщини – 12 тис. тонн, Житомирщини – 10,9 тис. тонн, Миколаївщини – 10,4 тис. тонн, Чернігівщини – 8,9 тис. тонн, Тернопільщини – 8,4 тис. тонн, порівняно з минулим роком. Збільшилися поставки сировини у переробну промисловість всього шість регіонів країни: Львівщина – на 37,6%, Хмельниччина – на 17,7%, Херсонщина – на 7,4%, Івано-Франківщина – 3,5%, Черкащина – 2,7% та Рівненщина – 2,2%.

Наймасштабніших втрат переробка зазнала внаслідок падіння надходжень молока саме від населення. Обсяги скорочення по окремих областях просто вражають. Так, у Полтавській області воно впало на 62,5%, Чернігівській – на 53%, Тернопільській, Сумській, Херсонській, Рівненській, Львівській, Запорізькій та Дніпропетровській – в межах 25-35% . І лише в Київській та Вінницькій областях селяни спромоглися наростити надходження сировини на переробку в межах на 10,9 та 1,5% відповідно, – коментує аналітик.

За його словами підсумки року невтішні для операторів переробного сектору. Дефіцит молока посилює попит та утримує ціни на досить високих рівнях навіть в сезон зміни цінових трендів.

Це не дивно, оскільки такий дефіцит молока у 2019 році забезпечує цілорічну роботу п’яти молокозаводів середньої потужності. За попередніми прогнозами у поточному році виробництво сировинного молока надалі буде знижуватися і це буде знову більш вираженим серед населення, – каже фахівець.

Нагадаємо, що у 2020 році в Україні молочні господарства планують ввести в експлуатацію 58 об'єктів у галузі скотарства загальною потужністю понад понад 22 тис. голів ВРХ.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 квітня 2020
Експерт прогнозує глобальну кризу для молочного бізнесу
У 2020 році попит на молоко та молочну продукцію суттєво зменшиться через світову кризу та пандемію коронавірусу. Також на ринок молока негативно...
19 лютого 2020
На Полтавщині відкрили молокопереробний завод
У селі Сагайдаки Шишацького району  відкрили молокопереробного міні-завода ФГ «Ромашка». Про це повідомлє прес-служба...
7 лютого 2020
Закупівельні ціни на молоко пропонують і далі зменшувати
Закупівельні ціни на молоко потрібно й надалі знижувати, попри те, що на початок лютого вони лишилися незмінними. Про це повідомляє прес-служба...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...