Фінансування АПК
Держпідтримка

Уряд разом з депутатами та представниками аграрної галузі за наказом Олексія Гончарука створять робочу групу, яка розроблятиме систему планування держпідримки на 3 роки. Про це розповів президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко під час слухань комітету аграрної та земельної політики «Концепція державної підтримки сільгоспвиробників в рамках реалізації аграрних реформ».

«Ми в цьому році поміняли 38 позицій держпідтримки по сумах і напрямків. Мінімум 5 років іде дискусія, щоб прописати як в ЄС на 5-7 років фіскальну політику, щоб аграрієві вставати і знати, що чекає вранці. Треба прописати хоча б на 3 роки і не змінювати, зробити три основні категорії – малі, середні і великі, і по них окремо прописати фіскальну політику. Я написав прем’єр-міністру доповідну, щоб створити робочу групу з 50 чоловік з міністерства фінансів, економіки, податкової, Верховної ради та громадських об’єднань, Олексій Гончарук дав доручення створити і з наступного тижня група буде працювати», – розповів Козаченко.

Голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський розповів, що комітет ще має визначити, хто з депутатів будуть брати участь у робочій групі.   

«Програма має бути визначена на 3-5 років, щоб всі люди в аграрному секторі могли на неї розраховувати і будувати з огляду на неї плани», – сказав Сольський.

Козаченко зазначив, що під час визначення рівня держпідтримки має бути визначено окремі напрямки і також обсяги бізнесу.

Якщо говорити про мікрогосподарства – це практично сімейні, які можуть дуже маленькі обсяги продавати, основна орієнтація яких нішевий продукт, тут має бути відмінна політика. Бо є різниця між 5 і 500 га в підприємстві обробляється, має бути різна держпідтримка, оподаткування. Для середніх суб’єктів господарювання, яких є найбільша кількість, мають бути прописані підходи і внесено до податкового кодексу, що таке середнє агропідприємство. Для великих – це робочі місця, тому треба дати можливість створювати парк сплати податку і забезпечити дотацію для техніки як і для малих та середніх», – сказав Козаченко.

Про програми держпідтримки у 2020 році читайте у публікації Шість програм держпідтримки АПК на 2020 рік від Мінекономрозвитку — умови отримання для агровиробників.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 лютого 2020
Уряд розподілив 4 млрд грн держпідтримки АПК на 2020 рік
19 лютого на засіданні Кабінету міністрів України прийнято постанову, якою визначаються напрями підтримки аграріїв у 2020 році за програмою 1201150...
12 лютого 2020
Аграрний депутат назвав ключові напрямки держпідтримки агросектору в 2020 році
В рамках розподілу держпідтримки АПК в Україні слід забезпечити фінансовим ресурсом учасників майбутнього ринку землі – тих фермерів, хто хоче...
11 лютого 2020
Оприлюднено механізм розподілу 6 програм держпідтримки АПК у 2020 році
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарство презентувало шість програм розподілу держпідтримки АПК на 2020 рік. Про це...

Вибір редакції

22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...
15 лютого 2022
Тимчасова комісія ВР з розслідування земельних питань – пугач для громад чи ефективний інструмент контролю?
Першого лютого 2022 року була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливих фактів незаконного та неефективного...