Наталія Білоусова головний редактор сайту AgroPolit.com
Наталія Білоусова головний редактор сайту AgroPolit.com

Президентові України Володимиру Зеленському потрібно якнайшвидше запропонувати українському та іноземному бізнесу план зі стимулювання залучення інвестицій в країну. Перелік із 10 таких першочергових кроків подає у своєму блозі головред AgroPolit.com Наталія Білоусова.

«Шостому президентові України Володимиру Зеленському та його прем’єрові Олексію Гончаруку доведеться зробити це амбітне завдання, інакше Україна потоне у вирі глобальних бізнес-можливостей. За даними AgroPolit.com, 22 січня на українській панелі в Давосі на Всесвітньому економічному форумі Зеленський зробить цікаву для бізнесу пропозицію та озвучить низку інвестиційних «приманок». Будуть і конкретні бізнес-домовленості у державному секторі з управління компанії. Це правильні та своєчасні кроки, але їх замало. Потрібна єдина система інвестиційних координат для зміцнення інвестиційної довіри з боку бізнесу та ставка на підтримку ключових секторів економіки (насамперед, сільського господарства, інфраструктури тощо). Що це дасть? У середньостроковій перспективі (за 10 років) оновлена стратегія лише аграрного сектору разом із реалізацією земельної реформи здатна залучити в країну до $50 млрд інвестицій», — пише вона.

Наталія Білоусова озвучила 10 інвест-кроків, які допоможуть залучити нові інвестиції та повернути ті, які вже втекли з країни:

1) Утворити єдиний інвестиційний центр.

Він акумулює все про інвестиції: проекти, бізнес-запити, генеруватиме законодавчі ініціативи, «за руку» заводитиме (якщо потрібно) іноземний бізнес в Україну, а наших підприємців виводитиме на зовнішні ринки. Тільки це має бути не нове інвестиційне агентство із залучення «лижних інструкторів» імені Владислава Каськіва, а реальний, не дутий Держфонд із системою внутрішніх і зовнішніх його відділів (так звані «бізнес-ангели»), завдання яких у всьому світі – вирощувати інвестора та дбати про нього», — пояснює вона.

2) Знизити для всіх інвесторів податки.

В ідеалі це варто робити до єдиної ставки – 10%. «Тобто створити суцільний «податковий рай», або, інакше кажучи, інвестиційну гавань! Так, за це нас будуть бити публічно міжнародники, «батьки» демократії, ринкової економіки та  їхні «діти». Ще б пак, в Україну збіжаться всі гроші. А нам це й потрібно, бо лише тоді Україна не ходитиме з простягнутою рукою за кредитами до МВФ та інших міжнародних фінансових установ», — каже головний редактор.

3) Запустити біржу інвестиційних проектів, де інвестори зможуть знайти вже готові до інвестування українські проекти та залишити свої заявки для проектів, під які є попит чи інвестиції.

Має бути єдине «електронне вікно», щоб кожен охочий міг залити на біржу свій бізнес-план (повністю чи його певну частину). Це і має бути та презентація, яку варто показувати інвесторам скрізь, де буває урядова делегація. Чому? Це реальний доказ того, що в країні вже є інвестиції, перспективні проекти, і все це можна побачити в режимі онлайн», — говорить Білоусова.

4) Створити об'єднуючу платформу для бізнесу (не просто для захисту).

На її базі потрібно написати нову національну економічну доктрину 5 і 6 технологічного укладу (інформаційні технології, наноелектроніка, біотехнології тощо), а не 4-го. А доки цього немає, як кажуть, маємо що маємо: напередодні того ж Давосу Україна поступилася в рейтингу дешевизни інтернету, пропустивши уперед Сирію. Що там у нас, «країна в смартфоні»? Тобто слід поспішати, щоби в еру інновацій щонайменше не пасти задніх. Тому в Україні має бути свій майданчик для діалогу, і започаткувати його мають великі. А приєднуватися всі (середні й малі). У своїй промові в Давосі президент США Дональд Трамп наголосив, що у Америці створена «Національна Рада американських громадян» – національна платформа для бізнесу. Що заважає запустити щось подібне у нас? Нічого. Просто взяти і створити», — підкреслила головред AgroPolit.com.

Про решту шість інвестиційних кроків читайте у блозі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 травня 2020
Названо два сектори економіки, які захистять Україну від економічної кризи та застрахують від негативних наслідків карантину
Драйверами відновлення української економіки в період карантину та після нього буде промисловість і агросектор. Такий прогноз озвучила у себе на...
23 квітня 2020
Міхеїл Саакашвілі в уряді Дениса Шмигаля – контролер використання кредиту МВФ
Призначення Міхеїла Саакашвілі на посаду віце-прем’єра з реформ – це спроба міжнародних кредиторів України контролювати подальше...
22 січня 2020
Зеленський зустрівся у Давосі з головою правління і генеральним директором компанії Cargill Inc
Президент України Володимир Зеленський на Всесвітньому економічному форумі в Давосі зустрівся з головою правління та генеральним директором...

Вибір редакції

17 червня 2022
Як розвиватимуть агроекспорт і три експортні артерії України – автотранспорт, Укрзалізниця та морські порти
Розблокувати транзит українського продовольства через морські порти і обговорити надання статусу кандидата Україні в члени ЄС – це київське...
22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...