Названо три головні досягнення у реформі Укрзалізниці
Названо три головні досягнення у реформі Укрзалізниці

Очільник правління Укрзалізниці Євген Кравцов назвав найбільші досягнення держкомпанії, серед яких — фінансова стабілізація, зменшення корупції з вагонним парком та залучення капітальних інвестицій. Про це він повідомив в інтерв'ю для Ліга.Бізнес.

Першим досягненням очільник Укрзалізниці вважає фінансову стабілізацію.

«Я прийняв компанію в стані технічного дефолту. Сьогодні УЗ має кредитний рейтинг на рівні держави», — зазначив він.

Друге досягнення — дерегуляція вагонної складової у вантажному сегменті, що прибрало великий корупційний пласт в частині використання вагонного парку Укрзалізниці.

Третім досягненням є капітальні інвестиції та інвестування в основні засоби Укрзалізниці.

Ми запустили великі програми, наприклад, закупівлі тепловозів General Electric. За 2,5 роки збудовано більше 6000 вагонів, а через капремонти пропущено 15 000 — це більше половини операційного парку піввагонів Укрзалізниці. Сподіваюся, що найближчим часом оголосимо конкурс із закупівлі електровозів, — підсумував Євген Кравцов.

Погоджуються із Євгеном Кравцовим і аграрії. Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко вважає досягненням створення можливості для приватних власників купувати власні вагони та перевозити ними вантажі у секторі.

Було досягненням, що дозволено й легалізовано використання приватних вагонів для перевезення зерна, інших видів сільськогосподарської продукції. Це вирішило нагальну проблему дефіциту зерновозів. Це важливо не тільки для сільського господарства, а й для інших сфер і галузей економіки», – вважає Козаченко.

Експерт у сфері транспортної інфраструктури та логістики Валерій Ткачов відзначає, що у 2019 році аграрії домоглися від Укрзалізниці низку пом'якшень для вантажовідправників.

Ідеться про те, що вантажовідправники в 2019 році отримали від УЗ кілька змін у нормах і умовах відправок вантажів, оскільки менеджмент врахував пропозиції, які на адресу залізниці спрямовували аграрії.

Серед таких пом'якшень:

  • зменшення норми за кількістю вагонів у маршрутній відправці з 54 до 44 вагонів, що дозволило великій кількості вантажовідправників формувати маршрутну відправку;
  • введення обмежувальної норми (відстань до 20 км) для розрахунку подачі-прибирання вагонів на малодіяльні станції.

Це дало можливість значно знизити витрати з подачі-прибирання вагонів на малодіяльні станції для клієнтів, які розташовані на великій відстані від відкритих залізничних станцій. Максимальну плату за подачу-прибирання вагонів на малодіяльних залізничних станцію обмежили сумою 4 428,96 грн за вагон із ПДВ, – зазначає Валерій Ткачов.

Нагадаємо, на початок грудня Укрзалізниця транспортувала на 17 млн т більше зернових та олійних, ніж торік.

Детальний аналіз підсумків сезону вантажоперевезень Укрзалізницею дивіться у матеріалі за посиланням.

Повідомлялося, що Укрзалізниця Бальчуна та Кравцова вперше пішла на контакт із зерновиками. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 грудня 2019
Укрзалізниця запровадить нову систему перевезень, – Кравцов
В Укрзалізниці планують запровадити нову систему перевезень і розділити компанію на три вертикалі. Про це повідомив голова правління АТ Укрзалізниця...
23 грудня 2019
Укрзалізниця співпрацюватиме з Білоруссю для покращення зернових перевезень, – Рязанцев
Для вирішення питання транспортування зерна АТ «Укрзалізниця» розвиватиме співпрацю з Білоруссю. Про це в ексклюзивному...
17 грудня 2019
За пів року обсяг замовлень Укрзалізниці від власників приватних локомотивів зріс до 102 млн грн
З липня по поточну дату 2019 року обсяг замовлень Укрзалізниці, виконаних для зовнішніх клієнтів, виріс до 102 млн грн, що у 2,5 разу більше ніж за...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...