Вперше в Україні аграрну розписку оформив молочний кооператив
Вперше в Україні аграрну розписку оформив молочний кооператив

В Україні вперше фінансову аграрну розписку оформив сільськогосподарський обслуговуючий кооператив молочного напрямку. Про це повідомляє прес-служба IFC. 

Цього року кооперативи-учасники проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що впроваджується за фінансової підтримки Global Affairs Canada (GAC) та виконується канадською неурядовою організацією СОКОДЕВІ (SOCODEVI) у партнерстві з Дніпропетровською обласною громадською організацією  «Сільськогосподарською консультаційною службою» (ДОГО СКС), прийняли рішення автономізації діяльності, зокрема через формування фондів для підтримки розвитку членів кооперативу.

Аграрна розписка вкотре продемонструвала свою універсальність та гнучкість. Інструмент виступає гарантією виконання членом кооперативу своїх зобов’язань перед кооперативом.

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Жовтневий» (Запорізька область) вперше надав грошові кошти своєму члену для утримання корів. Заставою за розпискою є майбутній урожай озимої пшениці, яка буде використана для виготовлення кормів для молочного стада.  

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Жовтневий» і раніше підтримував своїх членів. В цьому році на Загальних зборах членами кооперативу була підтримана ініціатива правління, щодо створення фонду підтримки розвитку молочного бізнесу членами кооперативу. Разом з Кооперативною Академією нами було розроблено механізм використання фінансових аграрних розписок для фінансування придбання обладнання та матеріалів членами кооперативу. Перш за все, ця ініціатива була підтримана  членами кооперативу, які планують збільшувати поголів’я до 10 і більше голів. Ми сподіваємося, що це також дозволить збільшити об’єми збору молока і підвищити його якість, — повідомив голова СОК «Жовтневий» Руслан Горенко.

За словами члена СОК «Жовтневий» Андрія Ігнатенка, він давно планував покращити умови утримання тварин але достатньої кількості грошей у нього не було.

Ми звернулися до правління кооперативу, підготували бізнес план, пройшли співбесіду і були затверджені правлінням на отримання фінансування. Ми підготували документи і протягом 2 годин оформили аграрну розписку. За рахунок отриманих коштів ми плануємо придбати дощувальну машину для забезпечення кормової бази, та зробити реконструкцію стайні, що дозволить збільшити поголів’я тварин та підвищити продуктивність, — зазначив Андрій Ігнатенко.

Нагадаємо, що у 2019 році українські аграрії оформили 1,25 тис. аграрних розписок загальною вартістю понад $320 млн. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 липня 2020
В Україні працює 50% сільських кооперативів, – експерт
Із 1163 сільських кооперативів в Україні дійсно працює лише половина. Про це заявив голова Союзу українського селянства, президент Союзу української...
3 березня 2020
ДПЗКУ заявила про оформлення 44 товарних аграрних розписок
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) заявила, що в межах осінньої форвардної програми уклала 44 договори на поставку зерна...
28 січня 2020
У Раді зареєстрували законопроект щодо відміни сплати 20% ПДВ з аграрної розписки
У Верховній Раді зареєстрували законопроект №2805 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних...

Вибір редакції

21 січня 2022
Продовольча безпека України, або гасіння пожежі без жодної стратегії
Зростання цін на енергоносії, добрива, продукти харчування та інше вкотре змушує замислитися про готовність України до нагальних викликів та...
18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...