За час дії мораторію на землю в Україні з'явилося 16 видів деградації ґрунту, – експерт
За час дії мораторію на землю в Україні з'явилося 16 видів деградації ґрунту, – експерт

В Україні за час мораторію на продаж землі з'явилося 16 видів деградації ґрунту.  Про це заявив Святослав Балюк, директор Національного наукового центру «Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. Соколовського» в ефірі Українського радіо.

За його словами, наразі в Україні виділяється 16 видів деградації земель с/г призначення, зокрема, це зниження вмісту органічних речовин і поживних елементів, а також ерозійні процеси, ущільнення, забруднення та засолення ґрунту.

«Якщо говорити про потенціал вітчизняних ґрунтів чорноземів, то він становить не 60-70 млн тонн, а 80-90 млн тонн зерна. Але реалізується він лише на 70%. Основними лімітуючими факторами є дефіцит вологи, незбалансоване харчування і деградаційні процеси», – зазначив експерт.

Він також розповів, що в Україні основним джерелом відомостей про ґрунти є матеріали масштабного ґрунтового обстеження за 1957-1961 роки.

Сьогодні ці матеріали застаріли і не відповідають дійсності на 30-50%. Тому ми ставимо питання про проведення повторного масштабного ґрунтового дослідження, адже об'єктом ринкових відносин є ділянка землі, на якій може бути декілька видів ґрунтів. І звичайно кожен з них має свою якість і показники, – додав вчений.

За його словами, другим джерелом інформації про стан ґрунтів є географічна паспортизація земель с/г призначення. Однак, в цих даних є деякі недоліки. Зокрема, вузький набір показників, навіть немає ерозійних процесів, немає ущільнення ґрунтів і вузький набір забруднювачів.

Тому сьогодні перед вище стоячими організаціям ми ставимо питання необхідності проведення повторного дослідження або ж коригування, щоб ми чітко знали якість наших земель і з яким товаром ми йдемо на ринок, – підсумував Балюк.

Нагадаємо, що погоджений аграрним комітетом альтернативний законопроект про ринок землі №2178-10 не захищає с/г угіддя її від експлуатації. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 червня 2021
В Україні понад 6 млн га сільгоспземель потребують консервації – Мінагрополітики
Через стрімку деградацію ґрунтів в Україні понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Про це заявив міністр...
29 листопада 2019
В Україні створено Асоціацію, яка опікуватиметься збереженням ґрунтів
В Україні, за підтримки ФАО, створено Українське ґрунтове партнерство  (УҐП), засновниками якої виступили повідні наукові інститути та...
21 листопада 2019
За 20 років мораторію половину землі вивели із держвласності, — Тимофій Милованов
З 1999 року з власності держави вивели половину землі сільськогосподарського призначення. Про це під час презентації використання супутникових даних...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...