Радник прем'єр-міністра пропонує передати 2 млн га держземель Фонду національного добробуту
Олексій Мушак

Радник прем'єр-міністра Олексія Гончарука з економічних питань Олексій Мушак виступає за створення Фонду національного добробуту та передачу йому 1-2 млн га державних земель.

Про це він повідомив під час 3-го етапу Земельного віче, яке було присвячене темі «10,5 млн га державної землі — як ефективно розпорядитися територією розміром з Болгарію?».

Моя позиція: у нас все-таки повинен бути створений Фонд національного добробуту, тому що земля — ​​це єдиний актив, який згадується в Конституції прямо... потрібно було б мільйон-другий гектарів залишити у фонді», — сказав він.

Водночас надходження від передачі в оренду передбачених у фонді госземель можуть скласти близько 10 млрд гривень щорічно.

За словами Мушака, всі інші держземлі необхідно передати об'єднаним територіальним громадам.

Старший проектний менеджер по земельній реформі Офісу реформ Кабінету міністрів Андрій Мартин зазначив, що згідно з нещодавно внесенм до Верховної Ради законопроектом про ринок землі, вся держземлі за межами населених пунктів буде передана в комунальну власність громадам, за винятком держпідприємств, установ і організацій в сфері оборони та Чорнобильської зони.

Він вважає, що місцева громада має право самостійно вирішувати, що робити з отриманими держземлями.

А перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Іван Фурсенко заявив, що необхідно скасувати безкоштовну приватизацію земель.

Необхідно закінчити з безкоштовною приватизацією, щоб орган місцевого самоврядування не був заручником ситуації, коли могли роздавати ці землі знову прописаним людям», — прокоментував він.

До того ж Мушак вважає, що наразі безкоштовна приватизація не буде скасована, але може бути скоригована. Програмою діяльності Кабінету міністрів на 5 років передбачено створення Фонду національного добробуту, який візьме в управління стратегічні державні підприємства.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 жовтня 2019
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після...
7 жовтня 2019
Комплексний законопроект про ринок землі — 27 основних положень документа
Комплексний законопроект про вільний ринок землі (№2194) зареєстрували у парламенті.  Його повна назва — «Про внесення змін до...
8 жовтня 2019
Аналіз 9 законопроектів про запуск ринку землі
У Верховній Раді зареєстровано 9 законопроектів про запуск ринку землі. Один із них урядовий, два – від аграрного комітету і три...