Радник прем'єр-міністра пропонує передати 2 млн га держземель Фонду національного добробуту
Олексій Мушак

Радник прем'єр-міністра Олексія Гончарука з економічних питань Олексій Мушак виступає за створення Фонду національного добробуту та передачу йому 1-2 млн га державних земель.

Про це він повідомив під час 3-го етапу Земельного віче, яке було присвячене темі «10,5 млн га державної землі — як ефективно розпорядитися територією розміром з Болгарію?».

Моя позиція: у нас все-таки повинен бути створений Фонд національного добробуту, тому що земля — ​​це єдиний актив, який згадується в Конституції прямо... потрібно було б мільйон-другий гектарів залишити у фонді», — сказав він.

Водночас надходження від передачі в оренду передбачених у фонді госземель можуть скласти близько 10 млрд гривень щорічно.

За словами Мушака, всі інші держземлі необхідно передати об'єднаним територіальним громадам.

Старший проектний менеджер по земельній реформі Офісу реформ Кабінету міністрів Андрій Мартин зазначив, що згідно з нещодавно внесенм до Верховної Ради законопроектом про ринок землі, вся держземлі за межами населених пунктів буде передана в комунальну власність громадам, за винятком держпідприємств, установ і організацій в сфері оборони та Чорнобильської зони.

Він вважає, що місцева громада має право самостійно вирішувати, що робити з отриманими держземлями.

А перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Іван Фурсенко заявив, що необхідно скасувати безкоштовну приватизацію земель.

Необхідно закінчити з безкоштовною приватизацією, щоб орган місцевого самоврядування не був заручником ситуації, коли могли роздавати ці землі знову прописаним людям», — прокоментував він.

До того ж Мушак вважає, що наразі безкоштовна приватизація не буде скасована, але може бути скоригована. Програмою діяльності Кабінету міністрів на 5 років передбачено створення Фонду національного добробуту, який візьме в управління стратегічні державні підприємства.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 жовтня 2019
Аграрії завершили сезонну закупівлю добрив
Станом на 18 жовтня для потреб на проведення літньо-осінніх польових робіт вітчизняними сільгоспвиробниками придбано 762,4 тис. т добрив, що...

Вибір редакції

26 березня 2020
Іван Чайківський: Не можна в даній ситуації дозволяти вільний обіг землі, інакше можемо втратити країну
Як вистояти агросектору та утримати 40% притоку валютної виручки в країну в умовах епідемії коронавірусу та глобального економічного шторму, який...
23 березня 2020
Аграрний комітет – скільки законопроектів встигли зареєструвати депутати у новому році
Редакція AgroPolit.com відстежує активність аграрного комітету Верховної Ради ІХ скликання від початку його роботи (з вересня 2019 року). Переглянути...
24 березня 2020
Іван Фурсенко: Надзвичайний стан буде помилковим рішенням, бо ми вб’ємо українське село, малого та середнього аграрного виробника
Уряд запровадив пакет двомісячних податкових пільг для бізнесу та протикоронавірусні заходи по всій країні. Крім того, готуються чергові правки до...