Наявність доступних 10,5 млн га державних сільгоспугідь – це міф
Сергій Кубах

Експерт з питань управління земельними ресурсами проекту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» Сергій Кубах розповів про стан державних сільгоспугідь, долю яких має вирішувати нове керівництво країни.

За його словами,  саме 10,5 млн га сільгоспугідь було обліковано в 2013-2014 рр., але насправді ці цифри не відповідають сьогоднішній реальності. Про це він заявив 3 жовтня, під час виступу на третьому етапі земельного віче, організованого радником прем’єр-міністра, активістом земельної реформи, депутатом парламенту 8-го скликання  Олексієм Мушаком та AgroPolit.com, Latifundist.com і Kurkul.com. Експерти розбиралися з питанням «10,5 млн га державної землі — як ефективно розпорядитися територією розміром з Болгарію?».

По-перше, я хочу розвіяти міф, що ми зможемо розпорядитися 10,5 млн га сільгоспугідь. Адже з того часу (по актах) з цих земель було 1,5 млн га передано в комунальну власність; відповідно до інформації з постанови Кабміну, ще 4,5 млн га знаходиться в оренді;  500 тис. га було передано у користування особистим селянським господарствам, а також учасникам АТО; ще 500 тис. га знаходиться в постійному користуванні НААН; 1 млн га знаходиться в постійному користуванні у державних сільгосппідприємств; ще приблизно 1 млн га знаходиться на окупованих теріторіях. 

Якщо відмінусувати всі ці землі, отримаємо цифру – близько 2 млн га, але варто пам’ятати, що сюди входять деградовані, заліснені, заболочені землі. Тобто – немає у нас 10,5 млн га земель», – заявив Сергій Кубах.

Також він нагадав, що за матеріалами інвентаризації 1,5 млн га земель було передано у користування 700 ОТГ, хоча фактично цим громадам було виділено лише 700-800 тис. га. До того ж, землі мали бути передані 2 тис. ОТГ, а не 700. Тобто частина земель, які входять у ці 2 млн га, мають бути передані ОТГ, які ще навіть не створені, а сама документація про передачу земель містить помилки, які потрібно виправляти.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

26 березня 2020
Іван Чайківський: Не можна в даній ситуації дозволяти вільний обіг землі, інакше можемо втратити країну
Як вистояти агросектору та утримати 40% притоку валютної виручки в країну в умовах епідемії коронавірусу та глобального економічного шторму, який...
23 березня 2020
Аграрний комітет – скільки законопроектів встигли зареєструвати депутати у новому році
Редакція AgroPolit.com відстежує активність аграрного комітету Верховної Ради ІХ скликання від початку його роботи (з вересня 2019 року). Переглянути...
24 березня 2020
Іван Фурсенко: Надзвичайний стан буде помилковим рішенням, бо ми вб’ємо українське село, малого та середнього аграрного виробника
Уряд запровадив пакет двомісячних податкових пільг для бізнесу та протикоронавірусні заходи по всій країні. Крім того, готуються чергові правки до...