Пріоритетом держави має бути дотування дрібних фермерів – думка
Пріоритетом держави має бути дотування дрібних фермерів – думка

У пріоритеті в держави має бути розвиток і дотування дрібних фермерів. Про це заявив голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Стрижак, повідомляє agravery.com.

Нагадаємо, що на державну підтримку агропромислового комплексу України повинно спрямовуватися не менше 1% «аграрного» ВВП.

За словами Миколи Стрижака, наразі всіх цікавить, хто буде радником Президента із сільського господарства. Оскільки саме ця людина визначатиме розвиток аграрного напряму.

«Ми хочемо почути, коли буде земельна реформа і яка її кінцева мета, який аграрний устрій буде у нас в Україні. На рабах демократичне суспільство не будується, будується на вільних селянах, які працюють на своїй землі. Ми хочемо, щоб президент сказав, що ми будуємо демократичне суспільство в Україні, не феодальне», — сказав експерт.

Він вважає, що фермерське господарство — основа аграрного устрою держави. Тому повинен бути пріоритет розвитку саме фермерського господарства. Відповідно, буде фінансова підтримка, доступ до ринку збуту і доступ до техніки та технологій.

Не менш важливим питанням є розширення доступу до дотацій дрібним фермерам. Микола Стрижак вважає: що дрібніший фермер, то більшою має бути держпідтримка.

Також він радить владі скористатись американським досвідом: людина у лізинг будує собі фермерське господарство і протягом 15 років викуповує його під мінімальний відсоток.

Поки наша влада так не хоче. Чому? Бо якщо це станеться, відбудеться прорив розвитку фермерства. А депутати цього не хочуть. Сподіваємося, у новій команді цей варіант розглянуть", — зауважив Микола Стрижак.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 квітня 2019
Молодим фермерам надаватимуть дотації у розмірі 40 тис. грн
У рамках програми держпідтримки сільського господарства, молодим фермерам надають дотації з бюджету на розвиток господарства. Такі субсидії можуть...
26 лютого 2019
Уряд закликали дозволити фермерам отримувати дотації за утримання корів
Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар закликала Кабмін внести зміни до Постанови, які б дозволили не лише юридичним особам, а...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...