НБУ оскаржує дії реєстратора щодо виведення з-під застави зернового терміналу
НБУ оскаржує дії реєстратора щодо виведення з-під застави зернового терміналу

Державний реєстратор 31 січня 2019 року неправомірно вивів з-під обтяження та припинив договір іпотеки, предметом якого є морський перевантажувально-складський комплекс зернових вантажів із причалом в Одеській області (термінал «Бориваж»). Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Нагадаємо, Мін'юст зобов'яже реєстраторів перевіряти дані в реєстрі судових рішень.

Таке рішення реєстратор Комунального підприємства «Агенція реєстраційних послуг» приймав на підставі скасованих Верховним Судом влітку 2018 року рішень судів першої та апеляційної інстанції.

Зазначене нерухоме майно було передане Національному банку в іпотеку у грудні 2014 року пов’язаною з колишніми власниками ПриватБанку, компанією «Агротермінал Логістик», як забезпечення за наданим банку кредитом рефінансування.

«З вересня 2017 року Агротермінал Логістик намагається у судовому порядку оскаржити договір іпотеки та розірвати його, не бажаючи виконувати зобов’язання майнового поручителя. Позов компанії було задоволено судами першої та апеляційної інстанції. Проте 3 липня 2018 року Верховний Суд задовольнив касаційні скарги Національного банку та ПриватБанку, фактично визнавши законним укладений договір іпотеки між НБУ та Агротермінал Логістик. Це надало Національному банку додаткових аргументів у спорі про звернення стягнення на заставне майно – вищезазначений зерновий термінал. Відповідний позов було подано Національним банком у травні 2018 року», – йдеться у повідомленні.

Національний банк обурений незаконними діями представників ТОВ Агротермінал Логістик та державного реєстратора, наслідком яких може стати нанесення багатомільярдних збитків державі. 11 лютого Національний банк подав відповідну скаргу на дії реєстратора до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України. Також Національним банком подано до правоохоронних органів заяву про вчинення державним реєстратором та представниками "Агротермінал Логістик" злочину. Національний банк вживатиме усіх можливих заходів для відновлення його порушених прав та недопущення нанесення шкоди державі», – прокоментував начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

6 червня 2019
Хто вбиває українські землі, або як зупинити деградацію грунтів
Уряд і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) запустили Українське ґрунтове партнерство, яке опікуватиметься питанням якості...
12 червня 2019
Стратегія АТ «Укрзалізниця» на 2019-2023 роки
Кабінет Міністрів України затвердив «Стратегію АТ «Укрзалізниця» на 2019-2023 роки». Наразі офіційний текст документа...
12 червня 2019
Вино й уряд: виробники просять Мінагро та Мінфін вирішити 6 основних проблем галузі
Винороби та експерти галузі звернулися до керівництва Мінагрополітики та Мінфіну з проханням вирішити шість основних проблем галузі. Їх презентували...