В Україні хочуть знизити допустимі норми ваги вантажівок, – Укравтодор
В Україні хочуть знизити допустимі норми ваги вантажівок, – Укравтодор

Державне агентство автомобільних доріг (Укравтодор) ініціювало запровадження європейських стандартів габаритно-вагових параметрів транспортних засобів. Про це повідомляє прес-служба Укравтодору. 

Нагадаємо, що Україна закупить 10 вагових комплексів на суму $4,9 млн.

Вважається, що такий підхід має стати однією з найважливіших основ збереження автомобільних доріг країни.

«Ініціатива передбачатиме визначення максимально допустимих параметрів фактичної маси та навантаження на вісь транспортних засобів залежно від їхньої конструкцій, що відповідає європейським правилам перевезення вантажів», – зазначається у повідомленні.

Наразі вітчизняні правила дорожнього руху допускають максимальну фактичну масу автомобіля в розмірі 40 тонн, а для контейнеровозів – 44 тонни. Як зауважують в Укравтодорі, такий підхід до встановлення габаритно-вагових параметрів суттєво відрізняється від інших європейських країн.

Відповідно до досліджень науковців, руйнівний вплив автомобіля на дорогу залежить не тільки від фактичної маси, а й від кількості осей в транспортному засобі.

Саме тому закордонний досвід заснований на встановленні максимальної фактичної маси автомобіля в залежності від конструкції вантажівки.

Якщо говорити мовою цифр, то з масою 40 тонн в Європі, відповідно до Директиви Ради 96/53/ЄС від 25.07.1996 «Про встановлення для певних наземних транспортних засобів, що рухаються в межах Співтовариства, максимально дозволених розмірів під час національних і міжнародних перевезень і максимально дозволеної ваги під час міжнародних перевезень», можуть рухатися лише окремі, як правило комбіновані, вантажні автомобілі з 4-6 осями, тоді ж як для найбільш поширених в Україні 2-вісних та 3-вісних вантажівок такі параметри встановлено на рівні 18-24 тонн.

Це пояснюється тим, що 40-тонний 2-вісний автомобіль спричиняє в десятки разів більше руйнівного впливу на дорожнє покриття, ніж за умови, якби аналогічний вантаж перевозився автопоїздом", – пояснюють ув прес-службі.

Впровадження Європейських стандартів щодо фактичної маси автомобіля має сприяти збереженню автомобільних доріг та дозволить гармонізувати національні та європейські габаритно-вагові параметри, передбачені Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 січня 2019
Названі порти України, які найбільше перевалили вантажів у 2018 році
У 2018 році порт ТІС перевалив найбільше вантажів за підсумками 2018 року. Про це повідомляє сайт «Порти України». Нагадаємо, що у 2019...
7 грудня 2018
Створено бізнес-раду для вирішення проблем з перевезенням вантажів та пасажирів
В Україні створили спеціальну інфраструктурну раду у складі «Бізнес-Варти», яка займатиметься вирішенням проблем з перевезеннями вантажів...
1 червня 2016
Щоб зберегти дороги, треба зважувати вантажівки, а не тільки обмежувати години руху — нардеп
Для реального збереження покриття автодоріг треба прийняти законопроекти про вагові комплекси та відповідальність за перевантаження автомобілів. Про...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...