Протягом 2018 року в Україні на третину зросли біогазові потужності
Протягом 2018 року в Україні на третину зросли біогазові потужності

В Україні зросло виробництво електроенергії з біогазу. Таку інформацію оприлюднило Держенергоефективності на своєму сайті, підсумовуючи результати за 2018 рік. Як повідомляє ресурс, за рік біогазові потужності зросли на третину: із 34 МВт (21 установка) на кінець 2017 р. до 46 МВт (33 установки) на кінець 2018 року.

Особливо перспективним є виробництво біогазу із сміття. В Україні утворюється близько 10 млн тонн відходів щорічно та налічується майже 5,5 тисяч сміттєзвалищ.

Із одного полігону, де зібрано понад 1 млн тонн сміття, можна видобути біля 3 млн м3 у рік звалищного газу, який містить близько 50 % чистого біометану.

Сьогодні на сміттєзвалищах вже працюють 20 біогазових установок загальною потужністю 18 МВт. Найбільше таких установок розміщено у Київській області, а саме – 3 об’єкти потужністю 4,1 МВт.

Один із успішних проектів - біогазовий комплекс потужністю 659 кВт на сміттєзвалищі у Хмельницькому. У проект інвестовано 34 млн гривень. Комплекс може виробляти близько 5 млн кВт/год електроенергії в рік за «зеленим» тарифом 12,4 євроценти/кВт*год. Для порівняння цього обсягу електроенергії достатньо для вуличного освітлення міста.

Переконаний, що такі проекти потрібно поширювати у всіх регіонах країни. Тому Держенергоефективності спільно з НТЦ «Біомаса» та органами місцевого самоврядування проводить аналіз потенціалу видобутку біогазу на сміттєзвалищах. Наразі виявлено можливості для встановлення біогазових установок потужністю 14 МВт на суму близько 20 млн євро», - повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Варто нагадати, що у 2019 році в Україні планують відкрити біржу біопалива та біомаси, яка суттєво вплине на популярність використання відновлюваних джерел енергії в Україні, адже вона дозволить залучити чималу частку сировини аграрного походження. Але вдасться це зробити чи ні, залежить від народних обранців, які мають встигнути прийняти необхідні законопроекти.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 квітня 2019
На Київщині в біогазову установку інвестують €3,2 млн
На Київщині, у селищі міського типу Велика Димерка планується будівництво біогазової установки, яка працюватиме на фермерських відходах та залишках...
2 березня 2019
В Україні побудують сучасний біогазовий комплекс на буряковому жомі вартістю 7,5 млн євро
Юзефо-Миколаївська біогазова компанія у травні запустить біогазову станцію потужністю 3 МВт, що працюватиме на жомі цукрових буряків. Про...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...