Тваринники не зверталися за держпідтримкою через відсутність інформації: дослідження
Тваринники не зверталися за держпідтримкою через відсутність інформації: дослідження

Результати електронного опитування, проведеного Асоціацією тваринників України в грудні 2018 року, показали, що 20% респондентів не звернулися за держдотаціями. Сільгоспвиробники пояснили це відсутністю достатньої інформації. Серед інших причин назвали бюрократичну складність та складні вимоги до отримання дотацій. Про це пише Kurkul.com з посиланням на АТУ.

Нагадаємо, що АgroРolit.com запустив флеш-моб GoЗаАгроДотаціями, тож кожен охочий може взяти в ньому участь. Також нагадаємо розподіл видатків Державного бюджету у 2018 та 2019 роках (оновлено).

Також серед тих суб’єктів господарювання, які працюють у галузі тваринництва, але не звернулися за держпідтримкою, Асоціація тваринників України поцікавилася, наскільки бізнес був поінформований про державну підтримку в галузі тваринництва.

Зрештою, 59% серед опитаних повідомили, що знали про держпідтримку і навіть цікавилися її деталями. Ще 30% знали в загальних рисах про держпідтримку. Натомість 11% опитаних відповіли, що взагалі не були поінформовані.

«На питання «Чи зверталися Ви за держпідтримкою у галузі тваринництва (4 млрд грн) у 2018 році?» до 80% повідомили, що зверталися. Ще 20 %, із тих, хто взяв участь в опитуванні, не звернулися за держдотаціями», — ідеться в повідомленні.
Більша частина із тих, про просив про держпідтримку (69%), звернулася по дотацію на утримання корів. До 24% опитаних просили часткове відшкодування вартості племтварин, ще 19% — по дотацію на молодняк, а 2% опитаних подавали запит на компенсацію вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів (будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм та комплексів, доїльних залів, підприємств із переробки с/г продукції).

Загалом, в опитуванні взяли участь 140 представників тваринницького бізнесу.

Опитування було націлене виключно на діючий бізнес, який веде діяльність у галузі тваринництва або тісно пов’язаний із тваринництвом, а також у відповідності до встановлених вимог може претендувати на отримання дотацій за бюджетною програмою 2801540 «Державна підтримка галузі тваринництва», на яку було виділено у 2018 році у розмірі 4 млн грн.

Анкетування було проведено з метою з’ясувати думку представників тваринницького бізнесу щодо держпідтримки в 2018 році та питань, які виникають при цьому.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 березня 2019
В Україні хочуть знизити податок для свинарів
Голова Асоціації тваринників України (АТУ) Ірина Паламар звернулася до Кабінету Міністрів України та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із...
7 березня 2019
Податковий комітет ВР готовий розглянути зниження податків для свинарів
Асоціація тваринників України (АТУ) звернулася до Кабінету Міністрів України та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням тимчасово...
19 лютого 2019
За останні 5 років поголів’я ВРХ зменшилося на 19%, свиней – на 21%
Протягом останніх 5 років в Україні спостерігається спадаючий тренд у тваринництві: поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) зменшилося на 19%, а...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...