SHARE
до завершення отримання АГРОдотацій в 2018 році залишилось
Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Заплановано
6,3
млрд грн
Отримано
459
млн грн
Абетка агродотацій
Випуск №2:

Go за агродотаціями!
Менше 10% дотацій отримав агросектор за 8 місяців із закладеної у бюджет держпідтримки на цей рік. В рамках проекту «Абетка Агродотацій» AgroPolit.com проаналізував усю інформацію, розміщену на офіційному сайті Мінагрополітики, КМУ та у відкритому доступі та отримав таку картину за всіма програмами.
AgroPolit.com запускає флешмоб #GoЗаАгроДотаціями і закликає всіх аграріїв прийняти участь в ньому. Умови:
1) Поділіться цим текстом у своїх соцмережах та з друзями із хештегом #GoЗаАгроДотаціями;

2) Якщо Ви готові поділитися своєю історією про отримання агродотацій — пишіть на пошту press@latifundistmedia.com, зазначаючи темою листа #GoЗаАгроДотаціями;

3) Заповніть онлайн-анкету з оцінкою простоти отримання цієї допомоги від держави.

Як отримати гроші з бюджету покрокову інструкцію читайте:
для агрохолдингів на Latifundist.com,
для фермерів — на Kurkul.com,
для покупців с/г техніки наTraktorist.com,
для покупців насіння на SuperAgronom.com
для элеваторщиків на Elevatorist.com
Ви сплатили ці гроші у вигляді податків у бюджет і маєте повне право на них!

На початку року голова уряду Володимир Гройсман наввипередки з в.о. аграрного міністра Максимом Мартинюком публічно звітували про фінансове покращення для агросектору на 2018 рік. Намалювали гарні презентації з 6,3 млрд грн, а фактично за 8 місяців виділили реально з бюджету аграріям пшик! Інакше й не назвеш ці 459 млн грн.

Виявляється, що з 4 млрд грн на тваринництво виділено за перше півріччя тільки 226,8 млн грн: 220,1 млн грн отримали 5 компаній за те, що здали в експлуатацію/реконструювали тваринницьких об'єктів на суму 733,7 млн грн та ще 6,7 млн грн дотації за молодняк ВРХ. Те ж саме і щодо компенсації за придбання с/г техніки — обіцяли 1 млрд грн, а виділили по факту 159,2 млн грн. Відчуваєте різницю в порядку обіцяного і зробленого: 4 млрд грн і 226,8 млн гр та 1 млрд грн та 159,2 млн? І це за 8 місяців!

Що ж до фермерського мільярда, ситуація взагалі парадоксальна — з бюджету вони отримали шиш цілих шиш десятих. Бюджетне покращення так дістало фермерів, що вони вже вийшли публічно із заявою, що за півроку нуль дотацій з обіцяного мільярда. Такі дані станом на 7 серпня озвучив голова комітету Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Іван Слободяник.
Можливо, є логічні причини цього. Ми не виключаємо такого. Які? Ми побачили декілька.

Перша — у бюджеті «дірка» і немає з чого платити. На такі роздуми наштовхує сам КМУ. В. о. міністра фінансів України Оксана Маркарова заявила, що на Казначейському рахунку на 1 серпня 2018 року було 2 млрд грн. Водночас держбюджет за перше півріччя виконано з дефіцитом в 13,4 млрд грн, а минулого року на цей час був профіцит в 27 млрд грн! Рахункова палата проаналізувала ці дані і вже попередила про ризики невиконання бюджету-2018. Тож час рости чи економити?

Друга — аграрії не подаються на програми, бо їхній механізм складний і незрозумілий. Про це особливо заявляють фермери. Про складнощі в отриманні бюджетних дотацій аграрні асоціації попереджали Максима Мартинюка та Володимира Гройсмана ще до запуску розподілу коштів. Але ж… хто їх послухав.

Третя — уряд та Мінагро свідомо не показують чи не встигають оприлюднювати дані з виділенням коштів, а гроші надходять до людей. Якщо так, то ми готові озвучити ці дані! Welcome: лише аплодуватимемо такій прозорості Мінагрополітики та уряду. Наразі нею лише попахує: адже у розділі «Підтримка аграріїв» на сайті Мінагрополітики подано перелік чотирьох основних програм (тваринництва, фермерства, придбання с/г техніки та садівництва і виноградарства), умови отримання, набір документів, а от конкретні дані щодо отримувачів бюджетних дотацій та про виділені суми — інформації мінімум. Так, є тільки за програмою садівництво та виноградарство73 млн грн із обіцяних 300 млн грн та за компенсацію придбаної вітчизняної с/г техніки — 159,2 млн грн (січень-червень). А от ключові програми (тваринництво та фермерство) — даних нуль! А саме за ними (на хвилиночку) розподіляється сумарно 3 млрд грн! Запитується, де гроші?

Лишилося 4 місяці, а казна винна АПК 5.8 млрд грн дотацій...
Доки Гройсман та Мартинюк «грають в мовчанку» AgroPolit.com запускає флешмоб #GoЗаАгроДотаціями і закликає всіх аграріїв підтримати його.
Умови:
Поділіться цим текстом у своїх соцмережах та з друзями із хештегом #GoЗаАгроДотаціями;
Якщо Ви готові поділитися своєю історією про отримання агродотацій — пишіть на пошту press@latifundistmedia.com, зазначаючи темою листа #GoЗаАгроДотаціями;
Заповніть онлайн-анкету з оцінкою простоти отримання цієї допомоги від держави.
1
2
3
У вас лишилося 4 місяці, ідіть за дотаціями та не дайте пропасти в чужих кишенях вашим податкам.

Як отримати гроші з бюджету покрокову інструкцію читайте:
для агрохолдингів на Latifundist.com,
для фермерів на Kurkul.com,
для покупців с/г техніки на Traktorist.com,
для покупців насіння на SuperAgronom.com
для элеваторщиків на Elevatorist.com
Ви сплатили ці гроші у вигляді податків у бюджет і маєте повне право на них!

Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com
Выполнено с помощью Disqus