Держпродспоживслужба захищала біобезпеку України, - АТУ прокоментувала ситуацію із загиблими вівцями
Держпродспоживслужба захищала біобезпеку України, - АТУ прокоментувала ситуацію із загиблими вівцями

Туреччина є неблагополучною країною за такими хворобами як ящур, віспа, нодулярний дерматит, чума дрібних жуйних та низкою інших. Україна ж є чистою зоною за цими хворобами. Тому я вважаю дії Держпродспоживслужби, яка не давала дозволу на ввезення в Україну овець з неблагополучної за хворобами парнокопитних країни, цілком правильними: вона захищає біобезпеку України. Про це AgroPolit.com заявила голова Асоціації тваринників України (АТУ) Ірина Паламар.

Нагадаємо, протягом більше двох тижнів у Чорноморському порту перебувало триста сотень овець, які було експортовано з України в Туреччину, але потім повернуто назад. Володимир Лапа може покинути посаду голови Держпродспоживслужби через ситуацію з вівцями.

Ситуація набула широкого інформаційного висвітлення та уваги з боку екологічних активістів, оскільки відтоді, як вівці повернулися до України, тварини перебували в закритому транспортному приміщенні, і 54 вівці загинуло. Наразі вівці перебувають у Вінницькій області, а екологічні активісти вимагають встановити та покарати винних за жорстоке поводження з тваринами, начебто порушення ветеринарних правил та наполягають на тому, щоб тварин не утилізували.

Паламар зазначає, що з України було експортовано овець  до Туреччини, але турецька сторона, не надавши жодних пояснень, тварин повернула назад до України, чим порушила низку міжнародних законодавчих вимог. Це є вкрай важливою обставиною, яка потребує уваги: після того, як вівці були розвантажені на карантинному майданчику в Туреччині, вони могли бути інфіковані небезпечними хворобами, а отже, їх не мали права просто повернути назад.

Натомість турецька влада, всупереч вимогам Міжнародного епізодичного бюро (МЕБ), Кодексу МЕБ, повернула тварин до України - на що не мала жодних прав, і на цьому теж потрібно наголосити, - говорить голова АТУ.

Держпродспоживслужба ж України, в свою чергу, написала ноту (зауваження) до ветеринарної служби Туреччини з цього приводу, але відповідь так досі і не отримала. Тобто, вимоги української влади були проігноровані.

Паламар переконана, що усім треба чітко усвідомити, що рівень загрози біобезпеці нашої країни, який становлять вівці з Туреччини, не співставний з їх життям (як не прикро це говорити), якщо за проведеними ветеринарними обстеженнями буде підтверджено наявність хвороб та встановлено необхідність утилізації тварин.

На сьогодні Україна вже постраждала від африканської чуми свиней (АЧС), багато країн відмовилися від імпорту з України свинини, тобто, свинарство втратило левову частку експортних ринків. І при цьому рівень імпорту свинини до України постійно росте, - додає Паламар.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 липня 2019
З 2022 року в Україні запровадять електронну ідентифікацію овець та кіз
Починаючи з 2022 року в Україні запроваджено електронну ідентифікацію овець та кіз. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби. Нагадаємо,...
3 січня 2019
Що буде з домашнім молоком та м’ясом із 1 січня 2019 року?
У перший день нового року починають діяти нові стандарти щодо якості молока. Фахівці Асоціації тваринників України (АТУ) пояснюють, що вони...
21 листопада 2018
Раду просять підтримати законопроект про ідентифікацію та реєстрацію тварин
На засіданні аграрного комітету ВР України Асоціація тваринників України (АТУ) підтримала в цілому проекту Закону «Про внесення змін до деяких...

Вибір редакції

13 травня 2021
Недореформований Держгеокадастр – невирішені питання: категорії та види земель і їх цільове призначення
Анатолій Шумський, заступник голови Центру розвитку земельних правовідносин в Україні у блозі на AgroPolit.com розповів нереформований...
5 травня 2021
Детектор аграрних законопроєктів: публічні декларації та реальні голосування депутатів аграрного комітету
Обіцянки аграрних депутатів – членів аграрного комітету підтримувати лінію партії та робити все від них залежне для втілення у життя земельної...
28 квітня 2021
Чи потрібен у селі інститут старост: Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4535
15 квітня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо...