Через дії Росії на Азовському морі судновласники втрачають до $50 тис. за день
Через дії Росії на Азовському морі судновласники втрачають до $50 тис. за день

Дії Росії в Азовському морі щодо затримки суден із портів Бердянська й Маріуполя завдали Україні збитків на більш ніж мільярд гривень. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає Радіо Свобода.

Нагадаємо, Росія блокує азовські порти, а українські держслужбовці тайкома домовляються з представниками агресора про вилов риби.

«Фактично, це ми вже можемо рахувати збитків понад мільярд гривень, прямих. Ми бачимо, що вантажопотік у двох морських портах – Маріуполя та Бердянська – скоротився за час російських військових дій на сході України майже вдвічі. Маріупольський порт був змушений перейти на чотириденний робочий тиждень», – зазначив міністр.

Крім того, він наголосив, що «ми бачимо постійні зупинки українських, іноземних кораблів в Азовському морі, Керченській протоці, призводять до того, що судновласники зазнають збитків: простій таких кораблів – це близько 15-50 тисяч доларів на добу».

Також Омелян додав, що середній час затримки кораблів досягає понад 30 годин, і «на жаль, це втрати не тільки України, а й зокрема європейських платників податків, оскільки продукція з цих двох портів йшла на і ринки Європи».

І я вдячний США та Євросоюзу, що вони відреагували на цю ситуацію. Ми бачимо жорсткі заяви як Держдепу, так і інших офіційних джерел Вашингтона. Ми бачимо, що це питання зараз розглядається в Європарламенті, є предметом серйозної стурбованості Європейського комісара з питань зовнішньої політики", – нагадав міністр. 

Водночас, Омелян визнав, що «Україна розраховує на більш жорсткі дії партнерів, зокрема й санкційних щодо чорноморських портів Російської Федерації, до чого ми вже закликаємо світову спільноту протягом певного часу».

Він також зауважив, що перша хвиля ускладнень почалася після того, як стартувало будівництво Керченського моста, яке відбувалося з порушенням всіх і двосторонніх, і міжнародних домовленостей.

Тоді був істотно обмежений розмір суден, які можуть проходити Керченською протокою. Безумовно, це вплинуло і на економічну обґрунтованість перевезень. Друга хвиля – це безпосередньо самі затримки суден. Це ще один прояв гібридної війни, яку веде Росія, щодо дестабілізації Азовського регіону", – резюмував Омелян.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...