Уряд затвердив перелік продукції, яка має підлягати огляду на кордоні
Уряд затвердив перелік продукції, яка має підлягати огляду на кордоні

Уряд затвердив чіткі види контролю, які мають здійснюватися під час перевірки товарів на митниці. Цього тижня було прийнято відповідну постанову КМУ «Деякі питання проведення заходів офіційного контролю товарів, які ввозяться на митну територію України (зокрема з метою транзиту)». Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація, передає AgroPolit.com.

Нагадаємо, ДФС працює над спрощенням формальностей у торгівлі товарами з ЄС.

Так, постановою чітко визначено перелік товарів, які мають проходити фітосанітарний (овочі, фрукти, кава тощо), ветеринарно-санітарний контроль (жива худоба, ліки для ветеринарної медицини тощо), а які – саме державний контроль харчових продуктів (риба, яйця, м’ясо, мед тощо). До того ж, товари, які мають короткий термін споживання або які становлять ризик – молочна продукція, риба, м’ясо тощо – мають підлягати перевірці на кордоні частіше. Водночас, в алкоголі, каві, олії немає елементів тваринного походження. Тож їхні перевірки слід здійснювати на основі документації, що йде з кожною партією.

Сподіваємося, для налагодження цього процесу Мін’юст прискорить реєстрацію Наказу Мінагрополітики щодо періодичності контролю", – говорять в асоціації.

Бізнес-спільнота виступає за ефективність використання як ресурсів бізнесу, так і ресурсів держави. Адже додаткові перевірки на кордоні та простої товарів однозначно не сприяють цьому.

Очікуємо, що Постановою буде передбачено саме спрощену процедуру проходження митного контролю з використанням товаросупровідних документів, але без вимагання тих, які не потрібні в Європі та світі", – додають у ЄБА.

Також важливо, щоб після прийняття даної постанови, контроль з оглядом на митниці буде здійснюватися для вичерпного переліку продукції, а не для всіх товарів.

Крім того, бізнес-спільнота висловлює очікування, що відповідний лист Держпродспоживслужби, згідно з яким зараз абсолютно всі товари підлягають ветеринарно-санітарному контролю, буде скасовано. Оскільки, бізнес не розділяє позицію, викладену в тексті листа. 

Варто врешті врегулювати роботу єдиного вікна. Адже, ключова ідея була саме в оптимізації контрольних процедур, а не їхньому ускладненні.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...