Від початку року сільгоспвиробниками оформлено 514 аграрних розписок
Від початку року сільгоспвиробниками оформлено 514 аграрних розписок

За 9 місяців 2018 року сільгоспвиробниками оформлено 514 аграрних розписок на загальну суму 3,2 млрд грн. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо, в Україні запроваджують програму аграрних розписок для свинарів.

Крім того, станом на 9 жовтня за весь період впровадження аграрних розписок аграріям видано 696 розписок на суму 4,4 млрд грн, з яких товарних – 290 на суму 2,5 млрд грн, фінансових – 406 на суму 1,9 млрд грн.

74% від  загальної кількості аграрних розписок оформлено саме цього року. Це говорить про те, що цей фінансовий інструмент — ефективний і стає все більш популярним серед агровиробників. Аграрні розписки є зручними завдяки своїй простоті та швидкості оформлення, а також задоволенню потреб саме малого та середнього бізнесу», — зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Вона додала, що аграрні розписки охопили широкий спектр напрямів сільського господарства. Цим фінансовим інструментом користуються виробники зернових та олійних культур, а також ті, хто зайнятий в овочівництві, садівництві та тваринництві.

Аграрні розписки видано під заставу майбутнього врожаю: кукурудзи, пшениці, гороху, рису, молока, яблук, кавуна тощо. Крім того, за кількістю всього укладених розписок – 60% фінансові, що передбачає відносини у грошовій формі. З усієї кількості оформлених аграрних розписок на сьогодні виконані та закриті зобов'язання за 176 аграрними розписками на загальну суму 1,4 млрд грн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 жовтня 2018
Сільгоспвиробництво відновлює позитивну динаміку, – Держстат
Сільськогосподарське виробництво України відновлює позитивну динаміку: у січні-серпні поточного року, порівняно з січнем-серпнем минулого року,...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...