Від початку року сільгоспвиробниками оформлено 514 аграрних розписок
Від початку року сільгоспвиробниками оформлено 514 аграрних розписок

За 9 місяців 2018 року сільгоспвиробниками оформлено 514 аграрних розписок на загальну суму 3,2 млрд грн. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо, в Україні запроваджують програму аграрних розписок для свинарів.

Крім того, станом на 9 жовтня за весь період впровадження аграрних розписок аграріям видано 696 розписок на суму 4,4 млрд грн, з яких товарних – 290 на суму 2,5 млрд грн, фінансових – 406 на суму 1,9 млрд грн.

74% від  загальної кількості аграрних розписок оформлено саме цього року. Це говорить про те, що цей фінансовий інструмент — ефективний і стає все більш популярним серед агровиробників. Аграрні розписки є зручними завдяки своїй простоті та швидкості оформлення, а також задоволенню потреб саме малого та середнього бізнесу», — зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Вона додала, що аграрні розписки охопили широкий спектр напрямів сільського господарства. Цим фінансовим інструментом користуються виробники зернових та олійних культур, а також ті, хто зайнятий в овочівництві, садівництві та тваринництві.

Аграрні розписки видано під заставу майбутнього врожаю: кукурудзи, пшениці, гороху, рису, молока, яблук, кавуна тощо. Крім того, за кількістю всього укладених розписок – 60% фінансові, що передбачає відносини у грошовій формі. З усієї кількості оформлених аграрних розписок на сьогодні виконані та закриті зобов'язання за 176 аграрними розписками на загальну суму 1,4 млрд грн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 жовтня 2018
Сільгоспвиробництво відновлює позитивну динаміку, – Держстат
Сільськогосподарське виробництво України відновлює позитивну динаміку: у січні-серпні поточного року, порівняно з січнем-серпнем минулого року,...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...