Богдан Банчук: Наше завдання – повернути борошно «Аграрного фонду» на полиці магазинів
Богдан Банчук: Наше завдання – повернути борошно «Аграрного фонду» на полиці магазинів

На початку 2020 року були розмови про те, що АТ «Аграрний фонд» виходить з роздрібного ринку торгівлі борошном, однак нині ми бачимо, що борошно компанії, не просто залишається наполицях магазинів, але й постає в новому образі. Прокоментувати цей «борошняний детектив» ми попросили в.о. голови правління АТ «Аграрний фонд» Богдана Банчука.

AgroPolit.com: Розкажіть, будь-ласка, детальніше про зміни в роботі компанії та повернення до практики роздрібної торгівлі борошном у поточному році?

Богдан Банчук: Мені складно говорити про рішення, які приймалися на початку 2020 року і чим керувався менеджмент Аграрного фонду. Однак в травні, коли я очолив АТ «Аграрний фонд», то справді побачив, що з частиною національних мереж компанія вже припинила співпрацю, а з іншою частиною був запущений процес розірвання договорів. Я ж переконаний, що в кризових ситуаціях, особливо, коли є загроза продовольчій безпеці, Аграрний фонд як державна компанія не повинен позбавляти людей можливості придбати якісний продукт за доступними цінами. Тому ми оперативно відновили співпрацю з провідними національними мережами.

Читати до теми. Богдан Банчук: У нас є чітке бачення, як посилити роль Аграрного фонду у гарантуванні продовольчої безпеки України

AgroPolit.com: Важко було повертатися на полиці магазинів?

Богдан Банчук: Загалом торговельні мережі ідуть на контакт, бо розуміють, що АТ «Аграрний фонд»виробляє якісну продукцію і співпраця з нами може бути взаємовигідною. Разом з тим переговорний процес не завжди простий, доводиться переконувати і гарантувати, що ми повертаємося на полиці магазинів не тимчасово, а на постійній основі. Крім того, у всіх мереж свої умови співпраці, у всіх різні можливості розміщення товару на полицях – все це доводиться узгоджувати, і такий переговорний процес забирає багато часу.

AgroPolit.com: Нова упаковка це також одна з вимог національних мереж?

Богдан Банчук: Основною причиною редизайну упаковки все ж таки стала зміна, відповідно до законодавства, типу Аграрного фонду з публічного акціонерного на акціонерне товариство. Нам необхідно було вносити зміни в упаковку, але ми прийняли рішення кардинально оновити її і таким чином повернутися на полиці магазинів в новому образі, але з тією ж високою якістю і доступними цінами. Крім того, за останній рік на ринку активно почала працювати велика кількість нових виробників борошна, які інвестували у будівництво сучасних борошномельних комплексів, і з якими доводиться конкурувати не лише якістю продукції, але й візуальним образом.

AgroPolit.com: В яких торговельних мережах вже відновили реалізацію борошна торговельної марки АТ «Аграрний фонд»?

Богдан Банчук: Сьогодні ми вже відновили реалізацію борошна в мережах Fozzy, Сільпо, Фора, Thrash. З деякими мережами – Varus, Novus, Коло, Лоток ще ведемо перемовини, але сподіваємося, що на початку 2021 року вже почнемо працювати. Крім того, ми укладаємо договори з регіональними дистриб’юторами і плануємо реалізовувати борошно АТ «Аграрного фонду» в основних регіональних мережах України.

Чиати до теми. Володимир Лукієнко: Аванс видаватимемо лише після отримання акту огляду полів від страхової компанії

AgroPolit.com: Яку частку на ринку роздрібного борошна нині займає АТ «Аграрний фонд»?

Богдан Банчук: Сьогодні ми не можемо говорити про частку АТ «Аграрного фонду» на ринку роздрібного борошна, ще дуже мало часу минуло, щоб підбивати проміжні результати. Крім того,наше першочергове завдання, в цьому напрямі, повернути борошно на полиці магазинів і дати людям можливість купувати якісний і доступний продукт, далі будемо думати про нарощування обсягів і частку на ринку.

AgroPolit.com: В якій ціновій категорії нині продається борошно Аграрного фонду?

Богдан Банчук: Ціни в мережах різняться відповідно до торговельних умов. Але ми працюємо в середньому ціновому сегменті, враховуючи те, що у АТ «Аграрного фонду» немає власних переробних підприємств і фасувальних ліній.Ми реалізовуємо борошно в різних вагових категоріях – 1 кг, 1,5 кг, 1,8 кг і 2 кг, таким чином кожен може обрати для себе потрібний обсяг продукції і цінову категорію.

Читайте до теми: У нас є чітке бачення, як посилити роль Аграрного фонду у гарантуванні продовольчої безпеки України

AgroPolit.com: Тобто реалізація борошна в роздріб це не лише бізнес для АТ «Аграрний фонд», але й функція спрямована на забезпечення продовольчої стабільності?

Богдан Банчук: Я вже неодноразово наголошував на тому, що АТ «Аграрний фонд» має достатній потенціал, щоб стати дієвим інструментом Уряду у забезпеченні продовольчої стабільності в країні. В кризових ситуаціях, в умовах високого попиту на продукцію та її дефіциту, як це було, наприклад, на початку пандемії COVID-19, ми могли б завантажувати борошномельні підприємства зерном, постачати борошно хлібопекарським підприємствам, а також забезпечувати національні мережі доступним і якісним борошном. Тільки за останніх 5 місяців ми виготовили понад 30 тис. тонн борошна. Зараз ми робимо це, використовуючи чужі переробні потужності, а з власною переробкою Аграрний фонд зміг би підвищити свою ефективність, забезпечити вигіднішу ціну для кінцевого споживача і гарантувати продовольчу безпеку в країні.

 Віталій Хворостяний журналіст AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 жовтня 2020
«Аграрний фонд» видаватиме аванс лише після отримання акту огляду полів від страхової компанії
У новій форвардній програмі АТ «Аграрний фонд» обов’язково буде вимагати страхування майбутнього врожаю. Про це в...
23 жовтня 2020
Озвучено умови форвардної програми АТ «Аграрний фонд»
АТ «Аграрний фонд» планує закупити у новому маркетинговому році (МР) 160 тис. т зернових, а саме 150 тис. т пшениці та 10 тис. т жита....
19 серпня 2020
«Аграрний фонд» оголошує відбір компаній-перевізників для співпраці в 2020-2021 МР
АТ «Аграрний фонд» розпочинає відбір компаній, що спеціалізуються на перевезенні зернових, бобових, олійних та інших...

Вибір редакції

23 лютого 2021
Іван Чайківський: Першочергове завдання для парламенту – ухвалити пакет земельних законів, аби дати старт безпечній земельній реформі
Парламент якнайшвидше має прийняти два важливі земельні закони (2194 та 2195), аби з 1 липня 2021 року стартував цивілізований вільний ринок землі....
24 лютого 2021
Тарас Качка: Немає підстав вводити обмеження експорту зернових
Торговельна політика України у 2021 році модернізується за багатьма складовими. По-перше, з березня розпочнеться перегляд умов ЗВТ з ЄС на наступні...
22 лютого 2021
Положення про діяльність Мінагрополітики: Ігор Петрашко таки «віджав» собі контроль за Держпродспоживслужбою
Міністерство аграрної політики та продовольства України отримало у своє підпорядкування Держрибгосп, Держгеокадастр, а от контроль за...