Богдан Банчук: Наше завдання – повернути борошно «Аграрного фонду» на полиці магазинів
Богдан Банчук: Наше завдання – повернути борошно «Аграрного фонду» на полиці магазинів

На початку 2020 року були розмови про те, що АТ «Аграрний фонд» виходить з роздрібного ринку торгівлі борошном, однак нині ми бачимо, що борошно компанії, не просто залишається наполицях магазинів, але й постає в новому образі. Прокоментувати цей «борошняний детектив» ми попросили в.о. голови правління АТ «Аграрний фонд» Богдана Банчука.

AgroPolit.com: Розкажіть, будь-ласка, детальніше про зміни в роботі компанії та повернення до практики роздрібної торгівлі борошном у поточному році?

Богдан Банчук: Мені складно говорити про рішення, які приймалися на початку 2020 року і чим керувався менеджмент Аграрного фонду. Однак в травні, коли я очолив АТ «Аграрний фонд», то справді побачив, що з частиною національних мереж компанія вже припинила співпрацю, а з іншою частиною був запущений процес розірвання договорів. Я ж переконаний, що в кризових ситуаціях, особливо, коли є загроза продовольчій безпеці, Аграрний фонд як державна компанія не повинен позбавляти людей можливості придбати якісний продукт за доступними цінами. Тому ми оперативно відновили співпрацю з провідними національними мережами.

Читати до теми. Богдан Банчук: У нас є чітке бачення, як посилити роль Аграрного фонду у гарантуванні продовольчої безпеки України

AgroPolit.com: Важко було повертатися на полиці магазинів?

Богдан Банчук: Загалом торговельні мережі ідуть на контакт, бо розуміють, що АТ «Аграрний фонд»виробляє якісну продукцію і співпраця з нами може бути взаємовигідною. Разом з тим переговорний процес не завжди простий, доводиться переконувати і гарантувати, що ми повертаємося на полиці магазинів не тимчасово, а на постійній основі. Крім того, у всіх мереж свої умови співпраці, у всіх різні можливості розміщення товару на полицях – все це доводиться узгоджувати, і такий переговорний процес забирає багато часу.

AgroPolit.com: Нова упаковка це також одна з вимог національних мереж?

Богдан Банчук: Основною причиною редизайну упаковки все ж таки стала зміна, відповідно до законодавства, типу Аграрного фонду з публічного акціонерного на акціонерне товариство. Нам необхідно було вносити зміни в упаковку, але ми прийняли рішення кардинально оновити її і таким чином повернутися на полиці магазинів в новому образі, але з тією ж високою якістю і доступними цінами. Крім того, за останній рік на ринку активно почала працювати велика кількість нових виробників борошна, які інвестували у будівництво сучасних борошномельних комплексів, і з якими доводиться конкурувати не лише якістю продукції, але й візуальним образом.

AgroPolit.com: В яких торговельних мережах вже відновили реалізацію борошна торговельної марки АТ «Аграрний фонд»?

Богдан Банчук: Сьогодні ми вже відновили реалізацію борошна в мережах Fozzy, Сільпо, Фора, Thrash. З деякими мережами – Varus, Novus, Коло, Лоток ще ведемо перемовини, але сподіваємося, що на початку 2021 року вже почнемо працювати. Крім того, ми укладаємо договори з регіональними дистриб’юторами і плануємо реалізовувати борошно АТ «Аграрного фонду» в основних регіональних мережах України.

Чиати до теми. Володимир Лукієнко: Аванс видаватимемо лише після отримання акту огляду полів від страхової компанії

AgroPolit.com: Яку частку на ринку роздрібного борошна нині займає АТ «Аграрний фонд»?

Богдан Банчук: Сьогодні ми не можемо говорити про частку АТ «Аграрного фонду» на ринку роздрібного борошна, ще дуже мало часу минуло, щоб підбивати проміжні результати. Крім того,наше першочергове завдання, в цьому напрямі, повернути борошно на полиці магазинів і дати людям можливість купувати якісний і доступний продукт, далі будемо думати про нарощування обсягів і частку на ринку.

AgroPolit.com: В якій ціновій категорії нині продається борошно Аграрного фонду?

Богдан Банчук: Ціни в мережах різняться відповідно до торговельних умов. Але ми працюємо в середньому ціновому сегменті, враховуючи те, що у АТ «Аграрного фонду» немає власних переробних підприємств і фасувальних ліній.Ми реалізовуємо борошно в різних вагових категоріях – 1 кг, 1,5 кг, 1,8 кг і 2 кг, таким чином кожен може обрати для себе потрібний обсяг продукції і цінову категорію.

Читайте до теми: У нас є чітке бачення, як посилити роль Аграрного фонду у гарантуванні продовольчої безпеки України

AgroPolit.com: Тобто реалізація борошна в роздріб це не лише бізнес для АТ «Аграрний фонд», але й функція спрямована на забезпечення продовольчої стабільності?

Богдан Банчук: Я вже неодноразово наголошував на тому, що АТ «Аграрний фонд» має достатній потенціал, щоб стати дієвим інструментом Уряду у забезпеченні продовольчої стабільності в країні. В кризових ситуаціях, в умовах високого попиту на продукцію та її дефіциту, як це було, наприклад, на початку пандемії COVID-19, ми могли б завантажувати борошномельні підприємства зерном, постачати борошно хлібопекарським підприємствам, а також забезпечувати національні мережі доступним і якісним борошном. Тільки за останніх 5 місяців ми виготовили понад 30 тис. тонн борошна. Зараз ми робимо це, використовуючи чужі переробні потужності, а з власною переробкою Аграрний фонд зміг би підвищити свою ефективність, забезпечити вигіднішу ціну для кінцевого споживача і гарантувати продовольчу безпеку в країні.

 Віталій Хворостяний журналіст AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 жовтня 2020
«Аграрний фонд» видаватиме аванс лише після отримання акту огляду полів від страхової компанії
У новій форвардній програмі АТ «Аграрний фонд» обов’язково буде вимагати страхування майбутнього врожаю. Про це в...
23 жовтня 2020
Озвучено умови форвардної програми АТ «Аграрний фонд»
АТ «Аграрний фонд» планує закупити у новому маркетинговому році (МР) 160 тис. т зернових, а саме 150 тис. т пшениці та 10 тис. т жита....
19 серпня 2020
«Аграрний фонд» оголошує відбір компаній-перевізників для співпраці в 2020-2021 МР
АТ «Аграрний фонд» розпочинає відбір компаній, що спеціалізуються на перевезенні зернових, бобових, олійних та інших...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...