Володимир Лукієнко: Аванс видаватимемо лише після отримання акту огляду полів від страхової компанії
Володимир Лукієнко: Аванс видаватимемо лише після отримання акту огляду полів від страхової компанії

АТ «Аграрний фонд» планує закупити у новому маркетинговому році (МР) 160 тис. т зернових, а саме 150 тис. т пшениці та 10 тис. т жита. Детальніше про умови нового форварду від компанії AgroPolit.com говорив із директором комерційного департаменту АТ «Аграрний фонд» Володимиром Лукієнко.

AgroPolit.com: АТ «Аграрний фонд» вже розпочав закупівлі зерна врожаю 2021 року, а які результати минулорічної форвардної програми? 

Володимир Лукієнко: Ми ще приймаємо зерно за минулорічними угодами, поки що не всі сільгоспвиробники  закрили свої зобов’язання перед «Аграрним фондом». В основному зараз нам поставляють кукурудзу. Крім того, є випадки, коли доводиться продовжувати термін дії контракту або змінювати культури, оскільки через посуху та неврожай сільгоспвиробники не можуть повною мірою виконати свої зобов’язання. 

AgroPolit.com: Чи багато у вас таких проблемних контрактів, і як ви виходите з ситуації?

Володимир Лукієнко: Проблемними є до 10 контрактів, і пов’язано це з посухою, яку ми могли спостерігати в південній частині України. Ситуація не була б такою складною, якби на початку року майбутній врожай застрахували, як це завжди робили в «Аграрному фонді». Однак минуле керівництво компанії чомусь не наполягало на страхуванні, а тепер доводиться шукати шляхи виходу зі складної ситуації. При цьому ми намагаємося максимально йти на зустріч сільгоспвиробникам. Розуміємо, в яких складних умовах вони опинилися, але й свої інтереси відстоюємо, адже від цього залежать прибутки Товариства, надходження до державного бюджету і можливості подальшої підтримки фермерів. Сподіваємося, що до кінця року вдасться владнати всі проблеми і закрити всі контракти.

AgroPolit.com: Нещодавно АТ «Аграрний фонд» розпочало нову форвардну програму. Які культури плануєте закуповувати і які умови пропонуєте сільгоспвиробникам?

Володимир Лукієнко: АТ «Аграрний фонд» планує закупити у новому маркетинговому році 160 тис. т зернових. Це значно менше, ніж ми звикли закуповувати, однак ми виходимо з фінансових можливостей, які нині є у Товариства. І навіть за таких умов ми виділили вдвічі більше коштів на підтримку сільгоспвиробників, ніж минулого року. З усіма умовами закупівель майбутнього врожаю, а також вимогами до укладення договорів можна ознайомитися на сайті Товариства і проконсультуватися у наших регіональних представників. 

AgroPolit.com: Чому ви сфокусувалися лише на двох культурах у новій форвардній програмі?

Володимир Лукієнко: Це також пов’язано з фінансовими можливостями Товариства. Крім того, пшениця це основна для нас культура, яку ми переробляємо, і реалізуємо на ринку продукти її переробки, тобто борошно. Разом з тим, якщо ми знайдемо додаткові можливості, то у весняній кампанії, можливо, розширимо лінійку наших закупівель.

AgroPolit.com: Що нового у форвардній програмі 2021 року?

Володимир Лукієнко: Обсяг закупівель збільшено, а інших суттєвих відмінностей немає. Ми так само залишили на вибір клієнту можливість контрактування – за біржовою угодою або за допомогою аграрної розписки. Тобто сільгоспвиробник має можливість обрати зручніший для себе спосіб контрактування. Так само наші клієнти можуть обрати ресурс: гроші, азотні добрива або те й інше.

Ми обов’язково будемо вимагати страхування майбутнього врожаю. Аванс видаватимемо лише після отримання акту огляду полів від страхової компанії, як робили це в попередні роки нашої роботи. Ми співпрацюємо з провідними страховими компаніями, тому сільгоспвиробник має змогу обрати ту, з якою йому зручніше працювати. Це дуже важливий аспект нашої співпраці, адже 2020 рік мав навчити, що краще перестрахуватися і вберегтися від кризових ситуацій.

AgroPolit.com: «Аграрний фонд» і надалі реалізовуватиме мінеральні добрива?

Володимир Лукієнко: Ми вже заявляли про те, що поступово завершимо займатися добривами. Однак на складах у нас ще залишається близько 100 тис. т добрив, закуплених в 2019 році та на початку 2020. Ми плануємо їх продати, а отримані кошти спрямувати на форвардну програму 2021 року. Після цього ми зосередимося на традиційній для «Аграрного фонду» підтримці сільгоспвиробників через закупівлі майбутнього врожаю.  

AgroPolit.com: На кого спрямована ваша форвардна програма, і звідки чекаєте найбільшої кількості заявок?

Володимир Лукієнко: Як і раніше АТ «Аграрний фонд» орієнтується на роботу з малими і середніми сільгоспвиробниками. У них відсутній доступ до тієї кількості фінансових інструментів, що мають великі компанії, а враховуючи, що й у нас обмежені фінансові можливості, то фокусуємося саме на малих і середніх виробниках. А щодо регіонального попиту, то зазвичай найбільше договорів ми укладаємо з сільгоспвиробниками зі східної і південної частини України, але відкриті до співпраці з усіма, в кого є така потреба.   

AgroPolit.com: Наостанок прокоментуйте, будь ласка, інформацю про те, що у бюджеті на 2021 рік закладені 360 млн грн на фінансування “Аграрного фонду”. 

Володимир Лукієнко: Йдеться, очевидно, про кошти для бюджетної установи – ДСБУ «Аграрний фонд», до якої ми не маємо жодного відношення.  АТ «Аграрний фонд» не отримує фінансування з державного бюджету. Ми як комерційна структура самі себе забезпечуємо і з прибутків сплачуємо дивіденди державі. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 жовтня 2020
 «Аграрний фонд» розпочинає форвардні закупівлі зерна врожаю 2021 року
АТ «Аграрний фонд» планує закупити у новому маркетинговому році (МР) 160 тис. т зернових, а саме 150 тис. т пшениці та 10 тис. т жита. За...
16 вересня 2020
«Аграрний фонд» може гарантувати продовольчу безпеку в Україні, — народний депутат
«Аграрний фонд» може гарантувати продовольчу безпеку в Україні. Про це у блозі на nv.ua написав член Комітету Верховної Ради України...
19 серпня 2020
«Аграрний фонд» оголошує відбір компаній-перевізників для співпраці в 2020-2021 МР
АТ «Аграрний фонд» розпочинає відбір компаній, що спеціалізуються на перевезенні зернових, бобових, олійних та інших...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...