ПАТ «Аграрний фонд». Яким був 2016 рік для держкомпанії
ПАТ «Аграрний фонд». Яким був 2016 рік для держкомпанії

У 2016 році Аграрний фонд посів 2-е місце у ТОП-50 найбільших платників податків серед підприємств аграрної сфери та перерахував державі третину мільярда дивідендів. «Я пишаюся тим, що нам вдалося збиткове держпідприємство зробити флагманом сільськогосподарської галузі. І щиро сподіваюся, що наш план розвитку буде й надалі підтримуватися Міністерством, так, як це було досі», — заявив голова правління Товариства Андрій Радченко.

AgroPolit.com детальніше придивився до фінансової діяльності компанії та з’ясував основні здобутки «Аграрного фонду» за 2016-й та виклики на 2017 рік.

Здобутки і досягнення

1.     Дохід ПАТ «Аграрний фонд» у 2016 році склав 2,1 млрд грн, прибуток до оподаткування — 410 млн грн, а чистий прибуток — 48,7 млн грн. Фінансовий план було виконано на 101%.

2.     Минулого року «Аграрний фонд» реалізував 269,9 тис. тонн зерна та 246,2 тис. тонн борошна. Частка Товариства на ринку борошна зросла до 12,2%. Його продавали оптовими та роздрібними партіями під власною торговою маркою.

3.     Також фонд вивів на роздрібний ринок нові продукти — гречку, вівсяні пластівці, суміш пластівців під власною ТМ. (Борошно ТМ «Аграрний фонд» з’явилось у продажу наприкінці 2015 року). Роздрібна продукція спочатку потрапила у продаж до загальнонаціональних торгівельних мереж, а згодом — до локальних.

Читати до теми: Аграрії отримають 1,7 млрд грн фіндопомоги від Аграрного фонду

4.     За результатами роботи 2016 року, борошно ТМ «ПАТ «Аграрний фонд» продається більш ніж у половині областей України.

5.     Основна діяльність фонду — укладання форвардних (попередніх) контрактів з агровиробниками. Авансовий платіж складає 65% від вартості майбутнього контракту. Протягом минулого року ПАТ «Аграрний фонд» уклав із сільгосптоваровиробниками 190 контрактів на придбання 500 тис. тонн зерна пшениці 2-го та 3-го класів, жита і гречки. Таким чином, сума виплат за форвардними контрактами склала 1,5 млн грн.

6.     У 2016 році «Аграрний фонд» сплатив податків, зборів та обов’язкових платежів на суму 667,3 млн грн. Дивіденди за попередній рік склали 116 млн грн. А за даними Державної фіскальної служби України, Товариство посіло друге місце у ТОП-50 найбільших платників податків серед підприємств аграрної сфери України. 

7.     2016 року «Аграрний фонд» уперше за всі роки діяльності пройшов міжнародний фінансовий аудит за 2013, 2014, 2015 роки. Його проводила компанія BDO, яка входить до ТОП-5 найбільших аудиторсько-консалтингових компаній світу.

Експортні можливості

1.     Протягом 2016—2017 років динамічно розвивається міжнародне співробітництво. У 2016—2017 роках укладено експортних контрактів на загальну суму понад $14 млн. Так, продукцію ПАТ «Аграрний фонд» було експортовано до низки країн Південно-Східної Азії, Африки, зокрема один з останніх — експорт в Анголу об’ємом 10 000 тонн борошна вищого ґатунку (в процесі виконання).

2.     В активній фазі перебувають переговори щодо виходу Товариства на ринки ОАЕ, КНР. 

3.     Було налагоджено економічні зв’язки з новими іноземними партнерами та встановлено прямі контакти з низкою міжнародних організацій дипломатичними представництвами й місіями іноземних держав в Україні.

4.     Представники Товариства взяли участь у 22-й Міжнародній виставці продуктів, напоїв, обладнання для готельно-ресторанного бізнесу та кулінарії країн Перської Затоки Gulfood-2017. У контексті розширення експортної географії поставок, проводиться проактивна інформаційна діяльність. На постійній основі здійснюється робота щодо презентації міжнародній економічній спільноті інвестиційної та зовнішньоекономічної привабливості аграрного сектору України та потенціалу Товариства.

Читати до теми: Аграрний фонд планує випустити облігації в 2017 році

Розширення лінійки товарів.

    У 2016 році «Аграрний фонд» запустив лінійку власної продукції: борошно, гречка, пластівці. Цього року держкомпанія планує розвивати  цей напрям, запустивши продаж під власною ТМ цукру, манки та інших круп. Особливим попитом користується борошно.

Приватизують чи ні?

Постанова КМУ від 12 травня 2015 року №271 «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації у 2015—2017 роках» включає ПАТ «Аграрний фонд» до списків приватизації. Однак пізніше Міністерство аграрної політики та продовольства змінило думку. Наразі в  Раді є законопроект, яким пропонується виключити низку стратегічних державних агрокомпаній (зокрема й «Аграрний фонд») із приватизаційного плану. Причина такого рішення проста — підприємство ефективно працює та здатне приносити прибуток.

Тетяна Крисюк для AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 грудня 2020
АТ «Аграрний фонд» пропонують залишити у власності держави – три причини
АТ «Аграрний фонд» надає підтримку сільгоспвиробникам, здійснює непрямий внесок у функціонування ринку зернових та не фінансується з...
23 жовтня 2020
Володимир Лукієнко: Аванс видаватимемо лише після отримання акту огляду полів від страхової компанії
АТ «Аграрний фонд» планує закупити у новому маркетинговому році (МР) 160 тис. т зернових, а саме 150 тис. т пшениці та 10 тис. т жита....
20 березня 2017
Аграрний фонд планує випустити облігації в 2017 році
Облігацій на суму 1,5 млрд гривень планують випустити в Аграрному фонді цього року. Про це повідомив в інтерв’ю nv.ua голова правління ПАТ...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...