Економічне зростання України може впасти з 3,5 % до 2 % вже у 2019 році
Економічне зростання України може впасти з 3,5 % до 2 % вже у 2019 році

Економічне зростання в першій половині 2018 року прискорилося до 3,5 % завдяки ранньому врожаю зернових та збільшенню внутрішнього споживання (за рахунок підвищення офіційних зарплат та пенсій). Про це заявили представники Світого банку на прес-конференції, яка відбулася в Києві, 4 жовтня поточного року.

Читайте до теми: Бюджет-2019 для агросектору – виклики та можливості

На цій звістці гарні новини закінчилися. Як заявила Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен, макроекономічні показники демонструють, що вже у другій половині 2018 року темп економічного зростання знизився до 3,3 %, а у 2019  році Україні загрожує падіння темпів економічного зростання до 2 % і нижче. Адже через відсутність прогресу в реалізації реформ та невиконання умов програми співпраці з МВФ, Україна може залишитися без міжнародної фінансової підтримки.

Перспективи економічного зростання значною мірою залежать від темпів впровадження реформ та досягнення домовленностей з МВФ», – заявила Сату Кахконен. – «Це особливо важливо, коли доступ до зовнішнього ринку капіталу значно погіршився для країн що розвиваються».

До того ж, Україна у 2019 та 2020 роках потребуватимиме значних фінансових ресурсів для погашення державного боргу. Відтак критичне значення має затвердження реалістичного бюджету на наступний рік та виконання його з дефіцитом не вище 2,5 % ВВП. Для стабілізації державних фінансів у середньостроковій перспективі необхідно скорочувати витрати з бюджету за рахунок урізання комунальних субсидій та пришвидшенню реформ у сфері охорони здоров’я, освіти, держуправління та пенсійного забезпечення, аби запобігти подальшому зростанню видатків, покращуючи при цьому якість державних послуг.

Також слід уникати кроків, що можуть негативно вплинути на доходи бюджету. Запропонована зміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал може призвести до втрати важливого джерела доходів і в без того складних фіскальних умовах. А ситуація в банківському секторі не дає змоги сподіватися на швидке вирішення ситуації із залученням доступного кредитування для бізнесу.

Банківський сектор знаходиться в досить складному становищі. Більшість кредитів у банківському секотрі недоступні. І це також має свій вплив на залучення іноземних інвесторів. Україна має прийняти закон про державні банки і права кредиторів. Третього липня і п’ятого липня 2018 року закони були прийняли, а сьогодні вже четверте жовтня і ці закони не були ініційовані. Подальша їх реалізація застигла на місці. Надзвичайно важливо, щоб ці закони вступили в дію», – заявив провідний економіст та Керівник програми по Білорусі, Молдові та Україні Фарук Кхан.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 жовтня 2018
Василь Хмельницький: дешева робоча сила – уже не перевага України
Дешева робоча сила уже не є перевагою під час вибору міжнародних інвесторів напрямків інвестування. Про це під час Київського міжнародного...

Вибір редакції

6 грудня 2019
Обіцяли – зробили? Як оцінила агроспільнота перші 100 днів уряду
Агроспільнота оцінила 100 днів роботи нового уряду з розвитку сектору. Для цього AgroPolit.com провів опитування «Відповідають за...
4 грудня 2019
100 днів роботи уряду та Мінекономіки: що отримав агросектор — на раз упав, на два віджався
6 грудня минає 100 днів від початку роботи уряду Олексія Гончарука та парламенту імені «Слуг народу» на чолі з Дмитром Разумковим....
4 грудня 2019
Справи аграрні – 100 днів роботи парламенту: Держгеокадастр, ринок землі, бюджет
На календарях депутатів Верховної ради ІХ скликання – 100 днів з дня оголошення ними урочистої присяги на вірність українському народу. У...