Держконтроль у сфері засобів захисту рослин убезпечить фермерів від придбання фальсифікату
Держконтроль у сфері засобів захисту рослин убезпечить фермерів від придбання фальсифікату

Запровадження прозорих та зрозумілих для громадян механізмів простежуваності обігу засобів захисту рослин (ЗЗР) та наявність документів про походження, якість і безпечність даних речовин, дасть змогу фермерам та громадянам контролювати походження ЗЗР, які вони купують та застосовують, та бути впевненими в їх якості. На цьому наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа 3 жовтня під час зустрічі із експертами Європейської асоціації захисту рослин та представниками Європейської бізнес асоціації, передає прес-служба відомства.

Нагадаємо, з 2014 року по січень 2018 року в Україні діяв мораторій на проведення Держпродспоживслужбою планових заходів державного нагляду у низці сфер, зокрема й захисту рослин.

У ході зустрічі учасники проаналізували поточний стан вітчизняного законодавства у сфері обігу пестицидів і агрохімікатів та напрями його гармонізації з нормами Європейського Союзу.

«І міжнародним, і європейським законодавством визначено, що обіг засобів захисту рослин є об’єктом суворого контролю з боку як окремої держави, так і міжнародної спільноти, оскільки питання якісних продуктів харчування є фактором безпеки населення. Тому фахівці Держпродспоживслужби за участі європейських експертів проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» розробляють проект Закону України «Про захист рослин», - відзначив Володимир Лапа.

Він акцентував увагу присутніх на тому, що дана робота проводиться з метою адаптації законодавства України до нормативно-правової бази ЄС у сфері захисту рослин, а саме у відповідності до положень Директиви 2009/128/ЄC і Регламентів (ЄC) No.1107/2009 і No.2017/625».

Начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Вадим Чайковський наголосив, що наразі в Україні фіксується складна ситуація із обігом нелегальних ЗЗР.

Останнім часом мають місце випадки незаконного ввезення на територію України препаратів сумнівної якості. Така продукція може містити у своєму складі небезпечні домішки, баластні речовини, сторонні діючі речовини».

«Застосування фальсифікованих пестицидів у аграрному секторі країни призводить до недобору врожаю, забруднення продукції рослинного походження та довкілля, наносить непоправну шкоду здоров’ю населення та довкіллю», - зазначив заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва фітосанітарної безпеки Володимир Калашніков.

Також учасники обговорили питання удосконалення системи державної реєстрації пестицидів в Україні, проведення токсико-гігієнічної оцінки пестицидів та державної санітарно-епідеміологічної експертизи, реєстраційних матеріалів, здійснення державних випробувань пестицидів та агрохімікатів.

Удосконалення вітчизняної нормативно-правової бази у сфері обігу ЗЗР дозволить забезпечити сільгоспвиробників якісними та сучасними засобами захисту рослин та зберегти здоров’я населення України, відзначила начальник відділу державної санітарно-епідеміологічної експертизи Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Світлана Омельчук.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

25 липня 2022
Розблокування морських портів України для вивезення зерна – це пермога чи зрада?
Заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов розповів деталі угоди про експорт зерна, підписаної...
24 липня 2022
Зернове перемир’я: наслідки та основні питання до підписаного договору у Стамбулі
Угоду про розблокування українських портів для експорту зерна підписали в Стамбулі представники Туреччини, ООН та України. Аналогічне візування...
1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...