В аграрному комітеті розповіли, як розподілити держпідтримку для АПК на 2019 рік
В аграрному комітеті розповіли, як розподілити держпідтримку для АПК на 2019 рік

Чинну систему держпідтримки для АПК потрібно зберегти на 2019 рік та покращити механізми отримання коштів аграріями. Таку думку висловив народний депутат, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко в рамках круголого столу на тему «Бюджетний пиріг-2019: можливості та виклики».

Нагадаємо, як уже писав AgroPolit.com у рамках проекту «Абетка Агродотацій», агросектор за 8 місяців отримав менше від 10% дотацій із 6,3 млрд грн держпідтримки закладеної у бюджет на цей рік. Відтак, фермери одержали нуль коштів, про що заявили в середині літа, і через провал фермерської програми порадили Максиму Мартинюку піти з обійманої посади.

У рамках проведеного аналізу з’ясувалося, що із 4 млрд грн на тваринництво виділено за перше півріччя тільки 226,8 млн грн: 220,1 млн грн отримали 5 компаній за те, що здали в експлуатацію/реконструювали тваринницьких об'єктів на суму 733,7 млн грн та ще 6,7 млн грн дотації за молодняк ВРХ. AgroPolit.com запустив флешмоб— #Go За АгроДотаціями, щоб аграрії встигли вибрати відведені їм на рік кошти з казни. 

В бюджет 2018 року було закладено сума 6,3 млрд грн на підтримку агропромислового комплексу. Це мінімально можлива сума, яку держава виділила на підтримку драйвера економіки, яким є аграрний сектор, – пояснив Олександр Бакуменко.

За його словами, сьогодні Україна посідає третє місце в Європі по ринку зерна, перше місце з експорту олії, а товарна продукція нашого сільгосподарства впевнено займає основні ніші на зовнішніх ринках, демонструючи показник у $18 млрд.

Народний депутат переконаний, що уряд повинен зберегти наявні механізми держпідтримки, збільшувати її суми та вдосконалювати механізми виплати коштів, бо цим шляхом іде увесь  світ.

У США програма підтримки АПК сягає суми $8,6 млрд, у ЄС ця сума – на позначці €50 млрд, то в України ця сума у доларах становить близько $200 млн. Наразі програма виконання підримки АПК дуже низька. Те що ми бачимо – це близько 11%. Змінилися підходи до виконання. Кабмін створював нові порядки, вони були затягнуті у часі й у результаті порядок доступу виробників до коштів було ускладнено. Як член аграрного комітету, я можу сказати, що ми вкрай незадоволені процесом освоєння цих ресурсів, – пояснив Олександр Бакуменко.

На його думку, поширюватися така підтримка має на всіх (тваринників, рослинників та фермерів) та стимулювати виробництво продукції з більшою доданою вартістю.

Завдяки тваринницькій і рослинницькій індустрії України, ми сьогодні – самодостатня держава з погляду забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки. Ми вийшли на перше місце з виробництва рослинної олії. Ми експортуємо близько 85% продукції тваринництва. Простіше кажучи, якщо ми говоримо про Україну, як про сировинний додаток – це одне питання. Якщо ж ми хочемо, щоб країна торгувала продукцією з високою часткою доданої вартості, держава повинна всебічно, цілеспрямовано підтримувати ці сектори АПК", – заявив Бакуменко.

Крім того, заступник голови  аграрного  комітету додає, що обов’язкова умова державних програм бюджетної підтримки – їхні довготривалість і стабільність.

Якщо говорити про вектор підтримки АПК, то це має бути прогнозована політика, як мінімум, на п’ять років. Якщо бізнес розумітиме, що програма – це постійно діючі порядки, тоді можна очікувати виконання цих програм, – підсумував він.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 вересня 2018
Дотації слід давати підприємствам, які створюють робочі місця і платять податки, – фермер
У фермерів з різних регіонів України запитали як вони ставляться до урядової підтримки аграрного сектору. Про це йдеться в матеріалі «Фермери...
18 вересня 2018
Агродотації найбільш вигідні малим с/г підприємствам
Чим менше с/г підприємство, тим вигідніші умови агродотацій. Таку думку висловив керівник господарства «Агро-Партнер...
7 вересня 2018
За 8 місяців 2018 року уряд видав аграріям на дотації менше 10% з обіцяних 6,3 млрд грн
Агросектор за 8 місяців отримав менше 10% дотацій із 6,3 млрд грн держпідтримки закладеної у бюджет на цей рік. Про це йдеться у...

Вибір редакції

6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...
4 січня 2023
Бюджетна підтримка агросектору та об’єднаних громад у 2023 році  
Державна підтримка агросектору та об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у 2023 році – зріз програм та субвенцій у бюджеті-2023...
8 грудня 2022
Реєстрація однорічних договорів оренди землі – юридичні колізії
Як перереєструвати та зареєструвати однорічні договори оренди землі - у блозі на AgroPolit.com розповів експерт із земельних питань Ігор...