Без аграрної науки тваринництво України не відродити, — Гадзало
Без аграрної науки тваринництво України не відродити, — Гадзало

Єдиним інструментом відродження тваринництва в Україні є аграрна наука. Про це заявив президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало в рамках Дня фермера, який відбувся на базі в ДП ДГ «Шевченківське» на Київщині, повідомляє прес-служба НААН.

Нагадаємо, що аграрії втрачають кожну третю гривню через ерозію ґрунтів.

Гадзало нагадав, що галузь зазнала величезних втрат за роки незалежності, зменшивши кількість поголів’я ВРХ у 5 разів, курей – у 4 рази, свиней – у 3 рази, овець — у 6,5 разу.

 

Сьогодні уряд абсолютно правильно пропонує робити ставку на фермерство. За умови підтримки з боку держави та в плідній співпраці з наукою фермери можуть створювати малі та середні ферми, відновлюючи потенціал галузі", — сказав Ярослав Гадзало.

Він додав, що на сьогодні 49 установ у структурі НААН мають статус племзаводів. У системі академії поголів’я ВРХ налічує 35 тис., корів — 15 тис., серед яких 60% є племінними.

Попри АЧС, поголів’я свиней становить 102% порівняно з минулим роком і налічує 22 тис. голів. Щороку НААН реалізує до 3 тисяч племінного молодняка ВРХ та понад 10 тис. поголів’я поросят, овець та інших тварин. Одним із лідерів є ДП ДГ «Шевченківське», де цього року наблизилися до 8 тисяч літрів молока надоїв.

Ми зробили ставку на покращення властивостей вітчизняного поголів’я: воно витримує кліматичні умови, адаптоване до умов вирощування й утримання. Годі шукати кращого", — закликав президент НААН.

Крім того, науково-конструкторські центри академії розробляють міні-ферми для подальшого постачання в дослідні господарства.

Це наше ноу-хау, щоб наука й виробництво рухалися разом. Сьогодні ми ставимо завдання перед науковими центрами – вести авторський супровід фермерів, як це роблять іноземні компанії", — сказав Гадзало.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 лютого 2021
Низьке фінансування аграрної науки може негативно вплинути на продовольчу безпеку України
Недофінансування аграрної науки може негативно вплинути на продовольчу безпеку України. Про це в інтерв’ю golos.com.ua  заявила...
20 листопада 2018
Відгодівля бичків на експорт – найприбутковіший напрям тваринництва, – Ярмак
Сьогодні в агровиробництві найприбутковіший напрям – відгодівля бичків для подальшого експорту охолодженої яловичини. Про це телеканалу...
29 вересня 2018
Канада підтримає українське вівчарство
В Україні створять канадсько-український міжнародний центр генетики та селекції на базі Немішаєвського агротехнічного коледжу. Про це заявила...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...