Юристи Pricewaterhouse Coopers подали до суду позов про скасування мораторію на продаж землі
Юристи Pricewaterhouse Coopers подали до суду позов про скасування мораторію на продаж землі

Юристи аудиторської компанії Pricewaterhouse Coopers подали у Дрогобицький районний суд від імені Івана Миколайовича К. і фермера Дмитра Огнєва позов про скасування мораторію на продаж землі – норми, яка роками стримувала іноземні інвестиції в Україну. Про це повідомила глава практики нерухомості Pricewaterhouse Coopers Legal Ольга Балицька, передає Новое время.

Нагадаємо, депутати вдруге звернулися до Конституційного суду з проханням відмінити земельний мораторій.

Це може стати прецедентом для скасування багаторічної заборони на продаж сільгоспземель.

За словами Балицької, 11 вересня 2018 року, користуючись своїм правом вільно розпоряджатися власністю, позивачі звернулися до приватного нотаріуса з метою посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 1,1391 га, яка розташована у Львівській області.

Проте нотаріус в оформленні угоди відмовив, оскільки в Україні з 2002 року діє мораторій на продаж сільгоспземель.

Україна залишилася єдиною державою в Європі та однією з останніх шести країн світу, де заборонено продаж землі – разом із Таджикистаном, Кубою та Конго", – зазначила Балицька.

За її словами, мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні входить в конфлікт із положеннями міжнародного права. Так, Європейський суд з прав людини визнав його порушенням прав людини, зокрема статті 1 Першого Протоколу Конвенції про захист прав людини і основних свобод в справі Зеленчук і Цицюра проти України. А з огляду на принцип примату міжнародного права норми Конвенції мають пріоритет над іншим законодавством України, зокрема й Перехідними положеннями Земельного кодексу, які встановили мораторій.

Компанія вирішила взятися за цю справу тому, що в перемозі закону над абсурдом явно зацікавлені мільйони українців, а ми можемо створити прецедент, який прорве колосальну греблю, відкривши практичну можливість продати свою ділянку. Ми прекрасно розуміємо, що процес не завершиться в суді Дрогобича, й налаштовані на тривалу боротьбу в судах, де з одного боку буде політика та лобі, а з нашого – чинні й цілком однозначні норми законодавства", – пояснила Балицька.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...