Експорт зернових становить 6,88 млн т
Експорт зернових становить 6,88 млн т

З початку поточного маркетингового року Україна експортувала 6,88 млн т зернових культур, зокрема, понад 3,7 млн т пшениці (у тому числі продовольчої – 2,2 млн т, фуражної – понад 1,5 млн т), ячменю – понад 1,6 млн т, кукурудзи –  понад 1,3 млн т. Такі дані наводить Департамент фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, Україна найбільше експортує продукції АПК на ринки Азії, Європи та Африки.

Зі свого боку, представники українського агробізнесу намагаються вивести власні потужності на максимально ефективний рівень.

Ми вирощуємо 3 млн т, закуповуємо 5,1 млн т, обсяги зберігання зернових 3 млн т, портові потужності 6,1 млн т і т.д. У кожному з напрямків, в яких ми працюємо, ми маємо намір вирости в найближчі роки на 50-100%. Для нас важливо на тлі зростання бізнесу отримувати максимум з кожного поля. За час нашої роботи ми зібрали великий обсяг даних, за допомогою чого зараз думаємо, як підвищувати ефективність бізнесу за рахунок автоматизації.

Сьогодні країна виробляє 60 млн т зерна, наша врожайність різниться в залежності від регіону присутності, приблизно на 30-50%. Виходячи з наших результатів, Україна може вирощувати 100 млн т. Для цього ми запустили платформу Open agribusiness, в якій ділимося нашими результатами і технологіями з компаніями, які постачають продукцію. Ми запустили портал моніторингу на базі системи Cropio. Уже залили в цю систему 75 тис га наших земель, в свою чергу, наші партнери показали 200 тис га.

Я вірю, що через систему відкритх взаємин і незалежної оцінки моніторингу ми зможемо вирощувати ці самі 100 млн т зерна, експортувати і отримувати валютну виручку», – прокоментував перспективи вирощування зернових Генеральний директор компанії «Кернел» Євген Осіпов під час виступу на III Міжнародній конференції Grain Ukraine, яка пройшла в Одесі 7-8 вересня.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано понад 7,8 млн тонн зернових, зокрема, понад 4,1 млн т пшениці (у тому числі продовольчої – майже 2 млн т та фуражної пшениці 2,2 млн т), ячменю – 2,4 млн т, кукурудзи – понад 1,1 млн т).

Також у рамках поточного маркетингового року було експортовано 1,2 млн т олійних культур, у тому числі: ріпаку – понад 1,1 млн т, сої – 0,05 млн т. Станом на аналогічну дату минулого року експорт олійних становив майже 1 млн т (в тому числі ріпаку – майже 0,9 млн т, сої – 0,1 млн т).

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 вересня 2018
Прогноз урожаю зернових збільшено – Мінагрополітики
Міністерство аграрної політики і продовольства України підвищило прогноз врожаю зернових культур на 5% – до 63,1 млн тонн у 2018 році. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...