Росія затримала понад 150 кораблів, які прямували в українські порти на Азові
Росія затримала понад 150 кораблів, які прямували в українські порти на Азові

Станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі. Про це в ефірі 112.Україна заявив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Нагадаємо, через затримки у портах вантажовласники втрачають до $100 млн на рік.

«У мене немає точних даних, але це, здається, більш ніж 150 іноземних суден, які прямували в українські порти. Причому тенденція зберігається – прикордонники російські продовжують оглядати ті судна, які йдуть в українські порти на Азовському морі», – сказав Слободян.

Він уточнив, що судна затримують перед Керченською протокою.

«Вони (Росія, – ред.) дуже довго надають дозволи проходження через Керченську протоку для тих суден, які слідують в українські порти. Суднам доводиться очікувати перед так званим Керченським мостом по кілька діб», – розповів Слободян.

Проте, за його словами, судна, які прямують до російських портів на Азовському морі, проходять Керченську протоку фактично без затримок.

Слободян додав, що щодня на несення служби в Азовському морі виходять 3-5 катерів українських прикордонників. Стільки ж катерів виходить і з боку РФ.

Переважно затримання суден, які слідують в українські порти, вони (російські прикордонники, – ред.) здійснюють у віддалених районах – там, де немає наших суден, і там, де вони почуваються вільними», – сказав Слободян.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 вересня 2018
Скільки втратили морські порти України через дії Росії, – Мінінфраструктури
Через дії РФ в Азовському морі щодо українських суден вантажопотік морського порта Маріуполя впав на 10%, а Бердянська – на 20%. Про це заявив...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...