Росія затримала понад 150 кораблів, які прямували в українські порти на Азові
Росія затримала понад 150 кораблів, які прямували в українські порти на Азові

Станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі. Про це в ефірі 112.Україна заявив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Нагадаємо, через затримки у портах вантажовласники втрачають до $100 млн на рік.

«У мене немає точних даних, але це, здається, більш ніж 150 іноземних суден, які прямували в українські порти. Причому тенденція зберігається – прикордонники російські продовжують оглядати ті судна, які йдуть в українські порти на Азовському морі», – сказав Слободян.

Він уточнив, що судна затримують перед Керченською протокою.

«Вони (Росія, – ред.) дуже довго надають дозволи проходження через Керченську протоку для тих суден, які слідують в українські порти. Суднам доводиться очікувати перед так званим Керченським мостом по кілька діб», – розповів Слободян.

Проте, за його словами, судна, які прямують до російських портів на Азовському морі, проходять Керченську протоку фактично без затримок.

Слободян додав, що щодня на несення служби в Азовському морі виходять 3-5 катерів українських прикордонників. Стільки ж катерів виходить і з боку РФ.

Переважно затримання суден, які слідують в українські порти, вони (російські прикордонники, – ред.) здійснюють у віддалених районах – там, де немає наших суден, і там, де вони почуваються вільними», – сказав Слободян.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

1 вересня 2018
Скільки втратили морські порти України через дії Росії, – Мінінфраструктури
Через дії РФ в Азовському морі щодо українських суден вантажопотік морського порта Маріуполя впав на 10%, а Бердянська – на 20%. Про це заявив...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...