Через затримки у портах вантажовласники втрачають до $100 млн на рік – заява
Через затримки у портах вантажовласники втрачають до $100 млн на рік – заява

Після візиту екологічних інспекторів на судна, які приходять до українських портів, власникам призначають штрафи у $35-65 тис. Про це під час круглого столу «Морська інфраструктура: корупційна прірва чи можливості для бізнесу?» розповіла керівник громадської спілки «Асоціація морських агенств України» Ксенія Підручна, передає власний кореспондент AgroPolit.com.

Нагадаємо, через неправомірну діяльність Держекоінспекції Україна втрачає до $200 млн на рік.

У більшості випадків збитки – наслідок невиправданої агресії фахівців із контролю, додає вона.

«За законодавством екоінспектори мають право затримувати судна лише за умови, якщо на фото та відео зафіксували, як із судна скидають видимі частки. Тоді повинні написати листа, звернутися до капітана порту, щоб той затримав судно, прийти на судно. З листопада 2017 року таким чином екоінспектори почали затримувати судна, накладати штрафи, – розповідає Ксенія Підручна. – Якщо капітан морського порту відпускає судно, до якого мають претензії представники екоінспекції, вони беруть у заручники судновласника, портових операторів, не виставляють їм штампи при відвантаженні. Через це вантажі не можуть відправитися з порту. Вантажовласники терплять збитки через погіршення кількісно-якісних показників до $100 млн на рік».

За підрахунками ГО «Бізнес-Варта», втрата для держави через зриви зовнішньоекономічних контрактів, які стаються після візиту інспекторів, становить близько $50 млн на рік.

Щоби зменшити кількість затримок вантажів у портах, представники морського бізнесу звернулися до Президента та прем’єр-Міністра України з проханням втрутитися у ситуацію. Звернення підписали керівники ГС «Асоціація морський агентств України», ВОО «Українська аграрна конфедерація» та понад десять керівників підприємств, які займаються організацію завантаження та розвантаження у портах України.
 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...