Мін’юст повернув «Еконії» право на майно
Мін’юст повернув «Еконії» право на майно

Сьогодні заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова відвідала завод з виробництва питної води і дитячого харчування «Еконія» та передала трудовому колективу Наказ, що скасовує неправомірні дії державних реєстраторів та повертає компанії законні права на володіння нерухомим майном підприємства. Про це повідомила прес-служба ТОВ «Еконія».

Нагадаємо, що Європейська бізнес асоціація (ЄБА) звернулася до Міністерства юстиції України та Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації з проханням розібратися в ситуації зі спробою рейдерського захоплення заводу з випуску питної води і дитячого харчування компанії "Еконія". 

В повідомленні ідеться, що Наказ Мін’юсту поставив крапку у спробі рейдерського захоплення майного комплексу підприємства «Еконія» ТОВ «Капитал інвест девелопмент», засновники якої, за допомогою незаконних дій державних реєстраторів, перереєстрували майно компанії на себе та 19 липня 2018 року вчинили спробу захвату заводу.

Утім, члени «антирейдерської» Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мінюсті, уважно вивчили ситуацію та одноголосно дійшли висновку, що під час перереєстрації майнового комплексу, державні реєстратори порушили вимоги діючого законодавства. Зокрема, спочатку реєстратор не перевірив в Єдиному державному реєстрі судових рішень, надану йому Ухвалу Суду. А дії вже наступних реєстраторів - остаточно створили загрозу для права приватної власності підприємства, - зазначається в повідомленні.

За рішенням «антирейдерської» комісії Олена Сукманова підписала відповідний Наказ, який скасовує незаконні дії усіх трьох державних реєстраторів (реєстратора Каленчука М. А. КП «Реєстрація нерухомості», реєстратора Черкаської філії ДП «Сетам» Бондаренко С.С та приватного нотаріуса Бровченко М.О) і приїхала в Золотоношу, щоб особисто вручити її колективу «Еконії» та запевнити, що в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно вже внесено відповідні зміни та нерухомість повернуто «Еконії», тож компанія надалі може працювати спокійно і продовжувати виробляти якісну продукцію для малюків та батьків.

Кейс «Еконії» вкотре продемонстрував, що Антирейдерська комісія Мін‘юсту є ефективним і швидким інструментом відновлення майнових прав. Для комісії немає значення розмір бізнесу, чи сфера його діяльності. Навіть якщо порушено права звичайної фізичної особи - комісія відновить справедливість. Це - наша принципова позиція, - сказала Олена Сукманова.

Сам процес виробництва заступник міністра та представники бізнес-асоціацій, що допомагали «Еконії» боротися з рейдерами,  побачили під час екскурсії по підприємству. 

За словами президента компанії Ірини Варагаш, антиредерський кейс «Еконії» був повчальним не лише для самої компанії, а усього українського бізнесу.

Ми маємо бути готові захистити себе, адже часто рейдери користуються прогалинами у законодавстві, правоохоронній системі. Утім, тепер ми точно знаємо, що Перемога можлива, треба лише не гаяти час,  мати чітку правову позицію, звертатися до суспільства, залучати громадські та бізнесові спільноти, представників влади, соціальні мережі. Боротися з рейдерами самотужки дуже важко, але і бізнес, і влада готові приходити на допомогу і разом відбивати рейдерські атаки, - зазначила вона.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 серпня 2018
Спільними зусиллями ми змусили рейдерів відступити від компанії «Еконія»
Антирейдерська комісія Міністерства юстиції України задовольнила скаргу компанії «Еконія» та скасувала неправомірні...
1 серпня 2018
ЄБА просить Мін'юст розібратися в ситуації зі спробою рейдерського захоплення заводу "Еконія"
Європейська бізнес асоціація (ЄБА) звернулася до Міністерства юстиції України та Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації з...
24 липня 2018
Справа щодо рейдерського захоплення «Еконії» у Комісії Мін'юсту, — Сукманова
Справа щодо рейдерського захоплення компанії – виробника питної води і дитячого харчування «Еконії» – знаходиться у...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...