Експерти розповіли про майбутнє українського експорту
Експерти розповіли про майбутнє українського експорту

За перші чотири місяці 2018 року експорт товарів з України в ЄС зріс на 43% в порівнянні з 2017 р., і склав $6,6 млрд. Про це повідомляє Сегодня.

Нагадаємо, сільське господарство стало найбільш рентабельною галуззю економіки України у 2017 році.

Український уряд налаштований досить оптимістично, заявляючи, що в майбутньому частка українського експорту буде тільки збільшуватися. Так, за офіційними даними, в минулому році наша країна мала 159 торгових партнерів. Що стосується експорту в ЄС, то експерти впевнені, надалі він буде тільки збільшуватися.

Така тенденція збережеться і в майбутньому, тому що українська продукція набагато дешевше. У багатьох випадках вона і більш екологічно чиста через те, що у нас останні 25 років відбувається падіння промисловості. Ну і, відповідно, великі українські аграрні підприємства працюють в напрямку екологічно чистого продукту. А це все те, що дуже потрібно Європі. Тому я думаю, що перспектива дуже велика, і ми будемо продовжувати нарощувати аграрний експорт в Європу, – говорить Новак.

Василь Юрчишин також зазначає, що є всі підстави розраховувати на розширення торгівлі та експорту з кількох причин. По-перше, очікується, що світова економічна динаміка в цьому і в наступному році буде мати досить непоганий і зовнішній попит і буде сприяти нашому виробництву. А по-друге, економіка повільно, але все ж перебудовується.

Багато експортерів виходять на нові ринки, раніше дуже багато не утрудняли себе і були зорієнтовані на Росію. Зараз все більше і більше з'являється географічно нових регіонів, куди надходить український експорт. І є підстави очікувати, що це буде відбуватися і далі, українські експортери будуть збільшувати свою присутність на різних ринках. Та й національна політика буде більш доброзичливою, більш підтримуючою по відношенню до експортерів. Тому я думаю, що повільно, але досить упевнено в найближчі пару років експортні можливості України будуть розширюватися, – підсумував експерт.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...