Росія протримала рекордну кількість часу судно з українського порту перед Керченською протокою
Росія протримала рекордну кількість часу судно з українського порту перед Керченською протокою

Російська Федерація понад п’ять діб протримала на якірній стоянці перед входом до Керченської протоки судно, яке йшло з українського порту в Азовському морі.

Про це повідомляє  моніторингова група громадської організації «Майдан закордонних справ».

Нагадаємо, що будівництво Керченського мосту негативно позначилося на роботі азовських портів.

 

 

Берегова охорона ФСБ встановила новий рекорд штучної затримки судна з вантажем з українських портів перед Керченською протокою на шляху з Азовського моря до Чорного – 126 годин, тобто 5 діб і 6 годин", – йдеться у публікації.

Згідно з даними моніторингу, судно Daytona H власника з Румунії з вантажем 11 тис. тонн сталі, яке йде з Бердянська в Дум'ят (Єгипет), прибуло на якірну стоянку перед Керчю о 07:00 25 липня, а далі за призначенням змогло піти лише о 13:00 30 липня.

Повідомлення про затримання спецпідрозділами РФ в акваторії Азовського моря торгових суден, які прямують у Маріупольський і Бердянський морські порти або назад, з'являються щодня з квітня нинішнього року. За даними Міністерства інфраструктури, з 29 квітня по 14 липня 2018 року спецпідрозділи РФ безпідставно затримали для огляду 148 судна, котрі прямували в Маріупольський і Бердянський порти або назад.

В результаті таких оглядів судна простоюють від декількох годин до декількох днів, а судновласники несуть додаткові витрати. У червні в Маріупольському порту стався простій через зупинку російськими силовиками декількох торгових суден в Азовському морі.

На думку міністра інфраструктури Володимира Омеляна, відповіддю на перешкоджання Росією торгового судноплавства в Азовському морі повинні стати українські дзеркальні заходи та міжнародні санкції.

Ми (...) обговорювали цю ситуацію в Страсбурзі з європейськими та американськими колегами (...) По-моєму, повинні бути накладені, як мінімум, санкції з боку ЄС та інших країн на російські порти, які перебувають в басейні Чорного моря", – зазначив міністр минулого тижня.

Раніше розвідка штабу антитерористичної операції (АТО) попереджала про активізацію діяльності кораблів Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ і Чорноморського флоту Військово-морського флоту РФ в акваторії Азовського моря.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

30 серпня 2018
Україна та Туреччина побудують новий водний шлях в обхід Керченської протоки
Розпочалися дослідницькі роботи за проектом 20-кілометрового судноплавного каналу через Перекопський перешийок. Про це повідомляє сайт...
17 серпня 2018
Скасування поїздів між Україною та Росією – відповідь на блокування суден в Азовському морі, – Омелян
Міністерство інфраструктури України розробило комплекс заходів у відповідь на дії Росії в Азовському морі, що включає в тому числі масштабне...
25 липня 2018
Сума збитків від блокади Керченської протоки для аграріїв становить $4-5 тис. з одного корабля — прогноз
Одна доба простою коробля коштує аграріям $4-5 тис. Про це у еклюзивному матеріалі для AgroPolit.com «Керченський шантаж — чим...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...