Омельник: Вектори розвитку громади після перемоги у конкурсі "Село Року-2018"
Омельник: Вектори розвитку громади після перемоги у конкурсі "Село Року-2018"

В Омельнику, який виборов звання «Село Року-2018» за версією Сільського Ревізора, відбувся круглий стіл «Ризики від отриманого успіху. Механізми протидії». На заході місцева влада разом із депутатами, представниками агропромислової групи «Арніка», місцевими фермерами та активною громадою обговорили результати участі села в проекті та розповіли, як планують витратити призовий фонд — 100 тис. грн.

За словами голови Омельницької сільської ради Олександри Шереметьєвої, нині на ці кошти претендують два проекти із благоустрою села. Перший проект — облаштування прилеглої території Будинку культури КСК «Дивограй». Згідно з проектно-кошторисною документацією, вартість проекту становить 189 тис. грн. На ці кошти планують облаштувати новий тротуар та зробити доріжку до будинку культури, майданчики для відпочинку людей з декоративним лавками, зробити живу огорожу з самшиту та вуличне освітлення із декоративних ліхтарів.

 

«Всередині будинку культури вже майже завершено капітальний ремонт, а от зовні потрібна реконструкція. Завдяки перемозі в проекті у нас з’явилася можливість облаштувати прилеглу територію. Раніше за кошти сільради ми вже зробили частину роботи — зробили відмостку навколо будівлі та встановили пандус. Попереду ще багато роботи, адже ми хочемо зробити гарний естетичний вигляд Будинку культури, озеленити територію навколо, встановити гарні лавки та ліхтарі тощо», — розповідає про проект начальник відділу культури та туризму виконавчого комітету Омельницької сільської ради Тетяна Литвиненко.

Ще один проект — парк ім. академіка В. Вернадського. Проект запропонували місцеві діти після участі у польсько-українському проекті «Без мешканців не вдасться. Громадські консультації як стандарт функціонування об'єднаних громад». Учні організували між класами у школі конкурс на проекти та визначили, яким бачать парк у селі. Згідно з проектом, у створеному парку буде зона відпочинку для мам та дітей, альтанка для закоханих, клумби й декоративні арки.

«Цей проект — повністю ініціатива дітей. Ми вже вирішили, що після канікул розпочнемо роботу. Будемо насаджувати дерева та облаштовувати клумби, своїми силами облаштовувати територію. Бо ми пообіцяли дітям, що така зона відпочинку, про яку вони мріють, обов’язково буде в Омельнику», — коментує директор опорного закладу «Омельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Ольга Яроменок.

На який саме проект підуть 100 тис. грн від Сільського Ревізора, обиратимуть депутати на найближчій сесії. Однак, за словами сільського голови Олександри Шереметьєвої, обидва проекти будуть з часом реалізовані, адже в цьому зацікавлена громада.

«До мене зателефонував знайомий аграрний інженер. Говорить, що нам ті 100 тис. грн. Мовляв, на них же тільки 5 тонн солярки купиш, от і все. Але це для нього 5 тонн солярки, а для мене ці кошти — це 70% вартості проекту, які з бюджету так просто не виділиш. Кожен мислить своїми категоріями. Для нашого села ця перемога і приз дуже важливі. І ми назавжди запам’ятаємо ту мить, коли почули слово «Омельник» під час оголошення результатів голосування», — додає Олександра Іванівна.

 

 

 

Свою підтримку в реалізації задумів місцевих активістів та влади висловив також засновник і генеральний директор агропромислової групи «Арніка» Андрій Пилипченко. За його словами, Омельник — приклад громади, за якою стоїть майбутнє України.

«Коли 6 років тому я вперше відвідав Північну Америку, я помітив одну велику різницю між нашою країною й США — робота місцевих жителів. В Америці працює кожна громада, нехай навіть там проживає всього 150 людей. Там ніхто не чекає, поки хтось чужий прийде і потурбується про їхній добробут. Люди самі розбудовують громаду — разом із місцевою владою та інвесторами. На жаль, в Україні поки що мало подібних прикладів, але вони є, і Омельник нам це доводить. Попереду у нас важливий рік, адже Омельницька громада прийматиме гостей на церемонії нагородження «Село Року 2019». Агропромислова група «Арніка», як завжди, не стоятиме осторонь такої важливої для села події і підтримає Омельник, щоб усе відбулося на найвищому рівні», — заявив  Андрій Васильович.

На завершення круглого столу очільниця Омельницької сільської ради Олександра Шереметьєва вручила представникам агропромислової групи «Арніка», ФСГ «Май» та представникам районної ради листи подяки за підтримку Омельника в проекті «Сільський Ревізор». Також жінка запевнила, що місцева громада не зупиниться на досягнутому. Мовляв, перепочинуть тільки тоді, коли побудують в селі фонтан і метро.

Нагадаємо, Омельник переміг у голосування за звання «Село Року-2018» та виграв 100 тис. грн на розвиток інфраструктури від проекту «Сільський Ревізор». Окрім цього, агропромислова група «Арніка» здобула звання «Соціально відповідальний інвестор». Нагородження відбулося 16 червня в селі Денихівка на Київщині.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 березня 2021
Юрій Мельник назвав основні кроки України для переходу агросектору на «зелений курс» Європи
Аби український агробізнес максимально органічно адаптувався до нових норм «зеленої» політики ЄС та без проблем перейшов на стандарти...
2 вересня 2019
Голосуйте за Село Року-2019 разом із Сільським Ревізором
3-й сезон соціального проекту про українські села «Сільський Ревізор» завершено! Команда гусок за рік проїхала 7 різних областей нашої...
26 червня 2018
Сільський Ревізор нагородив 10 кращих сіл України
Команда соціального проекту Сільський Ревізор вручила нагороди 10-ти селам України за перемогу в різних номінаціях. Разом із нагородою усі 10 сіл...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...