«Ні рейдерству»: у Раді прийняли законопроект про землі колективної власності
«Ні рейдерству»: у Раді прийняли законопроект про землі колективної власності

Сьогодні парламент прийняв законопроект №6049-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні". Про це повідомляє власний кореспондент AgroPolit.com.

Нагадаємо, парламент прийняв закон про органічну продукцію — на виробників-порушників чекають значні штрафи.

Інціаторами законопроекту є Олег Кулініч, Олександр Бакуменко, Валерій Давиденко, Микола Кучер, Іван Мірошніченко та інші.

Завданням закону є створення ефективного механізму використання масивів земель сільськогосподарського призначення з метою запобігання рейдерству та стимулювання зрошення, а також вирішення проблеми використання земель колективної власності на землю.

Проектом закону пропонуються наступні положення:

1. Вирішення проблем колективної власності на землю.

2. Визначення порядку проведення інвентаризації масиву земель Державного земельного кадастру

3. Визначення масиву земель сільськогосподарського призначення як об’єкта Державного земельного кадастру

4. Встановлення, що земельні ділянки під проектними польовими дорогами передаються в оренду землекористувачу, який використовує земельні ділянки загальною площею 75% від загальної площі масиву. Якщо такий землекористувач відсутній, то такі земельні ділянки передаються в оренду особам, які використовують не менше 25 відсотків масиву.

5. Встановлення обов’язковості відшкодування витрат на зрошення масиву земель сільськогосподарського призначення землекористувачу, якому належать на праві власності або передані йому в користування (оренда, суборенда, емфітевзис) не менше 75 відсотків площі земельних ділянок, розташованих у масиві.

6. Надання можливості фізичним та юридичним особам використовувати земельні ділянками під лісосмугами та іншими захисними насадженнями на праві оренди, право на яке буде набуватись без проведення земельних торгів.

7. Надання права землекористувачу, який використовує земельні ділянки загальною площею 75% від загальної площі масиву, одержувати в оренду інші земельні ділянки масиву за умови надання взамін у суборенду іншої земельної ділянки, розташованої у цьому ж масиві. У разі відмови договір оренди укладається за рішенням суду.

8. Встановлення порядку встановлення земельних сервітутів для розташування меліоративних систем.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 серпня 2018
Опубліковано закон про колективну власність на землю
Закон № 2498-VIII про колективну власність на землю опублікували в офіційному парламентському виданні «Голос України». Він вступить...
11 липня 2018
Рада прийняла важливий законопроект, який захистить аграріїв від рейдерства
Верховна Рада України 232 голосами прийняла за основу законопроект №8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...