Преференції виробникам м’яса птиці та яєць склали $1,3 млрд –  Інститут агроекономіки
Преференції виробникам м’яса птиці та яєць склали $1,3 млрд – Інститут агроекономіки

Обсяги лише податкових преференцій, отриманих птахівничою галуззю за останні чотири найбільш прибуткові для птахівництва роки (м’ясо птиці – 2014-2017; яйця – 2012-2015) оцінюється вченими Інституту аграрної економіки у понад 20,5 млрд грн або $1,3 млрд. Про це заявив завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш, презентуючи результати проведеного вченими установи дослідження впливу наданих сільгосппідприємствам податкових преференцій на різні галузі сільгоспвиробництва в Україні, повідомляє сайт інституту.

Нагадаємо, що названо перелік монополістів та олігополій на основних аграрних ринках.

Він заявив, що сьогодні левова частка ринку продукції птахівництва сконцентрована в руках кількох крупних гравців, а державна підтримка фактично використовується для розвитку лише кількох бізнес-груп.

Також Леонід Тулуш зазначив, що більш як половина ринку курячих яєць та 50% ринку м’яса птиці, контролюється лише двома бізнес-групами. При цьому обидві переорієнтовуються на зовнішні ринки, активно користуючись при цьому ресурсами державної фінансової підтримки.

Внаслідок наявних процесів концентрації, державна підтримка фактично використовується для розвитку лише кількох бізнес-груп, що займають лідируючі позиції на ринку продукції птахівництва, а не для збалансованого розвитку галузі птахівництва в цілому. При цьому обсяги лише податкових преференцій, отриманих галуззю за останні чотири найбільш прибуткові для птахівництва роки (м’ясо птиці – 2014-2017; яйця – 2012-2015) оцінюється вченими Інституту аграрної економіки у понад 20,5 млрд грн або $1,3 млрд, – акцентує увагу Тулуш.

Особливо показовою, на його думку, є ситуація із наданням державної підтримки у формі «квазіакумуляції» сум ПДВ у 2017 році, яка передбачала попередню сплату ПДВ до бюджету, а потім його повернення суб’єктам господарювання вже у вигляді бюджетної дотації.

Підприємствам лише однієї бізнес-групи – лідера з виробництва м’яса птиці – вдалось отримати майже 1,4 млрд грн таких бюджетних дотацій, що склало майже 35% загального обсягу підтримки за відповідною бюджетною програмою – тобто понад 67% загального ресурсу, спрямованого на підтримку галузі птахівництва, та майже 80% обсягу бюджетних коштів, направлених на підтримку виробництва м’яса птиці в Україні, – поінформував експерт.

На його думку, такий підхід суперечить європейським стандартам державної фінансової підтримки, які передбачають «розпорошення» бюджетний ресурсів серед максимально можливої кількості її реципієнтів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 серпня 2018
У 2018 році експорт м’яса птиці збільшився майже на чверть, – Інститут аграрної економіки
У І півріччі 2018 року експорт продукції м’ясної групи збільшився, проти січня-червня 2017 року, з $265 млн до...
31 липня 2018
Українське м’ясо може поїхати в Сінгапур
В Україні вперше розпочала роботу делегація Агропродовольчої та ветеринарної служби Республіки Сінгапур із аудитом системи державного контролю за...
26 червня 2018
Найбільше концентрацій в тваринництві за 2017-2018 роки провели 3 гіганти агроринку
У сфері тваринництва найбільше операцій з концентарцій провели три агропромислових групи: «Миронівський хлібопродукт», «Комплекс...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...