Бізнес-спільнота закликала владу відшкодувати «старі» суми ПДВ
Бізнес-спільнота закликала владу відшкодувати «старі» суми ПДВ

Eвропейська Бізнес Асоціація (ЄБA) закликала владу  відшкодувати старі суми ПДВ, борг яких складає 4,7 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

Нагадаємо, що в ЄБА вважають, що у 2017 році бюджет України недотримав 70 млрд грн через контрабанду.

В повідомленні ідеться, що більше двох років підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних з різних причин.

Деякі перебували в судових оскарженнях або ж компанії не могли отримати від своїх контрагентів підтверджуючих документів для реєстрації в ЄРДР.  

Cтворення Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування повинно було вирішити дану проблему. Відповідно до Порядку, затвердженого Постановою КМУ № 26 від 25 січня 2017 року, реєстр мав запрацювати з 1 лютого 2017 року. Однак, станом на липень 2018 року він відсутній – через неузгодженість дій Мінфіну, ДФСУ та Верховної Ради України.  

У зв’язку з цим фінанси підприємств є заблоковані, що позбавляє платників податків їх обігових коштів (податково-фінансових активів). Це означає, що компанія має платити більшу суму податку та не може використати ті суми податків, котрі вже заплатила в ціні товару/послуги. Так, суми втрат можуть налічувати від кількох десятків до кількох сотень тисяч гривень, – ідеться у повідомленні. 

За публічними заявами, заборгованість з відшкодування старих сум ПДВ становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ). Варто зазначити, що Закони України про Державний бюджет щорічно передбачають суму ПДВ до відшкодування. 

Повідомляється, що якби Тимчасовий реєстр було сформовано вчасно, лише протягом 8 місяців 2017 року платникам податків було б відшкодовано близько 2,6 млрд грн «старого» ПДВ, що складає близько 55% суми заборгованості. 

Європейська Бізнес Асоціація неодноразово звертала увагу на цю проблему. Бізнес підтримує законопроект №7518 від 19 січня 2017 року стосовно змін до Податкового кодексу України щодо створення Тимчасового реєстру. 

Асоціація звертається до Мінфіну та ДФСУ з проханням узгодити внутрішню процедуру та надати відповідні розпорядження територіальним органам щодо проведення такого відшкодування. Окремо ми звертаємось до в.о. Міністра фінансів України Оксани Маркарової з проханням надати узагальнюючу податкову консультацію щодо відшкодування «старих» сум ПДВ, – ідеться в повідомленні.

В повідомленні ідеться, що у разі узгодження сум «старого» бюджетного відшкодування ПДВ (право на повернення якого виникло до 01 лютого 2016 року), при відсутності відомостей про такі суми у Тимчасовому реєстрі – узгоджені суми бюджетного відшкодування повинні бути включені до поточного Реєстру заяв про повернення бюджетного відшкодування ПДВ. До того ж, на сьогодні вже існує практика Верховного Суду, яка підтверджує можливість включення сум старого ПДВ до Поточного реєстру з відшкодуванням за поточною процедурою. Чесний бізнес за прозоре бюджетне відшкодування.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 травня 2018
ЄБА закликала Президента ветувати соєво-ріпаковий законопроект
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася до Президента України Петра Порошенка з проханням накласти вето на ухвалений Верховною Радою...
19 квітня 2018
Заборона пальмової олії призведе до значних технологічних та фінансових складнощів, — ЄБА
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася до голови Верховної Ради України з проханням не підтримувати проект Закону №3871, яким пропонується...
11 грудня 2017
ЄБА просить зберегти відшкодування ПДВ за експорту олійних
Верховна Рада України прийняла проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...