Депутати хочуть побороти корупцію на ринку зерна — прес-служба
Депутати хочуть побороти корупцію на ринку зерна — прес-служба

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4454 від 15.04.2016 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії корупції на ринку зерна».

Авторами законодавчої ініціативи є народні депутати: Олексій Мушак, Вадим Кривенко, Анатолій Кузьменко, Олег Кулініч, Сергій Лабазюк, Вадим Івченко, Федір Негой, Ігор Бриченко та Олександр Бакуменко.

«Корупція є одним з основних чинників, які гальмують розвиток українського агропромислового комплексу, тому ми з колегами будемо і далі, крок за кроком, вносити антикорупційні законопроекти на розгляд Верховної Ради. На жаль, ринок зерна — не виключення, і тут ми маємо колосальні втрати держбюджету через різноманітні махінації чиновників. Думаю, норми цього закону значно скоротять можливості для таких махінацій», — прокоментував реєстрацію законопроекту один з його авторів, член Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч.

Згідно з пояснювальною запискою, необхідність прийняття даного законопроекту викликана системними зловживаннями з боку тих суб'єктів ринку зерна, частка держави в статутному капіталі яких становить понад 50%.

«Це вже стало причиною завдання державі багатомільярдних збитків та в подальшому може призвести, в тому числі, до банкрутства Державної продовольчо зернової корпорації України», — зазначається в документі.

Посилаючись на інформацію Мінагрополітики, автори законопроекту стверджують, що тільки впродовж останніх декількох років збитки від зловживань у державних компаніях склали понад 9 млрд. грн.

Для протидії корупції в цій галузі народні депутати, зокрема, пропонують зобов’язати суб’єктів ринку зерна із часткою держави понад 50% купувати зерно та продукти його переробки на території України лише у сільськогосподарських товаровиробників, що не дозволить відмивати державні кошти на корупційних схемах за участі посередників.

Крім того, пропонується зобов’язати таких суб’єктів укладати договори купівлі продажу зерна та продуктів його переробки на відкритих аукціонах, що дозволить уникнути махінацій із купівлею в одного учасника чи завчасним підбором групи підставних учасників торгів.

Автори законопроекту також виступають за заборону державним суб’єктам здійснювати експортно імпортні операції з зерном та продуктами його переробки за участю резидентів офшорних зон і хочуть зобов’язати державних суб’єктів регулярно звітувати про операції та послуги, які ними купуються чи надаються.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

20 травня 2016
Як депутати День вишиванки святкували
Вчора у Верховній Раді депутати відзначали День вишиванки. AgroPolit.com зібрав підбірку фотографій, якими народні обранці ділилися у соцмережах....
8 травня 2016
Західна фінансова допомога підживлює корупцію в Україні — експерти
Експерти вважають, що гроші від західних країн дозволяють українським елітам далі грабувати Україну і не працювати над її покращенням. Про це пише...
8 травня 2016
40 країн зберуться на Антикорупційний саміт — Кемерон
Корупція є ворогом розвитку людства, і боротьба з нею вимагає націлених і відкритих дій міжнародного співтовариства. Про це йдеться...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...