Понад 7 млн га органічних сільгоспземель в Україні залишаються незадіяними
Понад 7 млн га органічних сільгоспземель в Україні залишаються незадіяними

Понад 7 млн га екологічно чистих земель в Україні залишаються незадіяними для виробництва органічної продукції. Про це повідомляє прес-служба асоціації Укрсадпром.

Читати до темиУхвалення законопроекту про органічне виробництво відкриє аграріям нові ринки збуту

Згідно з повідомленням, за підсумками 2016 року, площа органічних сільськогосподарських земель в світі становить 57,8 млн га, з них близько 400 тис. га - в Україні. За цим показником Україна посідає 20-те місце у світі. Сертифіковані органічні площі займають близько 1% у структурі сільськогосподарських угідь України.

Як зазначають в асоціації, органічне вирощування плодів, ягід і горіхів набуває в Україні все більшої популярності.

Загальна динаміка свідчить про поступове збільшення площ багаторічних насаджень. Зараз в Україні вони займають 5 тис. га. Під зернятковими і кісточковими плодами - 2,5 тис. га, ягодами - 630 га, полуниці - 170 га, волоським горіхом - 290 га, фундуком - 40 га, іншими горіхами - 50 га, - йдеться в повідомленні.

Крім того, розвивається експорт органічної продукції садівництва. За даними Укрсадпрому, в 2017 році вітчизняні виробники експортували органічні плоди і ягоди: заморожену лохину і чорницю, свіжі яблука, бузину, березовий сік, ядра волоського горіха, обліпиху, заморожені ожину, шипшину, суницю, журавлину, глід, брусницю та малину, а також концентрат яблучного соку. Основними споживачами органічної продукції садівництва з України стали держави Європейського Союзу.

Органічна продукція, особливо плодово-ягідна, користується найбільшим попитом у країнах ЄС, США та Канаді. Тому перспективним для України є вирощування органічних фруктів (яблук, ягід, горіхів тощо), - зазначає Укрсадпром.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...