Названо три умови зменшення державного боргу України
Названо три умови зменшення державного боргу України

Для кардинального скорочення державного боргу потрібні три речі: повне перекредитування держпозик, зменшення бюджетних видатків на окремі галузі та мінімізація використання практики ОВДП. Таку думку сьогодні висловила під  час дискусійної платформи  «Новий економічний курс» на Форумі «Новий курс України» лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, що вона презентувала нову програму своєї політичної сили «Новий курс України»,  яка базується на 4-х «китах». Крім того, місяць тому відбулося підписання політсилою всеукраїнського Меморандуму «Новий аграрний курс України» з ВАР, ГС «Всеукраїнська аграрна рада» та «Аграрний Союз України» щодо проведення реформ у сільському господарстві та забезпеченні розвитку сільських територій.

Тимошенко озвучила дві проблеми з наявним держборгом. 

Перша – стрімке зростання його розміру до загальної величини ВВП країни. «У нас державний борг після 2008-2009 року був 30% ВВП (я його лишила своїм наступникам). Зараз нас в тягнули у боргову яму на 82% ВВП. Іще трішки і державний борг дорівнюватиме взагалі 100% ВВП», – наголошує Тимошенко .

Друга проблема – вартість обслуговування цих боргів.

У рік потрібно віддавати більше 300 млрд грн! Для порівняння – на всю оборону виділяється 85 млрд грн, на Пенсійний фонд – 125 млрд грн на рік. Нас просто втягнули в авантюру, яка посилилася. Це  велика частина видатків із бюджету, які треба платити за обслуговування боргу. У Польщі середній показник обслуговування боргів коливається між 3-4% річних, у нас – 13-14%, а облігації внутрішніх позик річні коштують 17%. Нас просто безпрецедентно грабують. Це не  природній борг. Він створений як елемент заробляння грошей на Україні», – вважає вона.

На думку лідерки  «Батьківщини», потрібно вжити три кроки, які б зупинили зростання і скоротили держборг.

Перший – провести повне перекредитування держборгів і знизити обслуговування за ними із 13-14% річних до 3-4%.

Другий – скоротити абсолютно бездумні видатки бюджету,  як от фінансування надприбуткової курятини та інші подібні речі», – пропонує Юлія Тимошекно. Нагадаємо, що наразі левову частку аграрних грошей із бюджету отримує птахівнича галузь.

Третій – відмовитися від надмірного використання ОВДП, як механізму наповнення бюджету.

Тимошенко також наголосила, що в рамках оголошеного її політсилою «Нового курсу України», вже запущено постійно діючу платформу, яка разом з усіма охочими буде напрацьовувати новий план економічного курсу держави. 

Стратегій замало. Потрібен план дій, як це було у всіх країнах, які робили економічне диво. Через  певний час ми проведемо всеукраїнський форум і на ньому презентуємо всі суспільні напрацювання з розвитку країни – план дій становлення та відродження економки», – підсумувала лідерка «Батьківщини».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 серпня 2018
До кінця року Україна повинна віддати боргів на суму понад $1 млрд
До кінця поточного року Україна повинна повернути зовнішнім кредиторам понад  $1 млрд. Про це повідомляє ІА «Українські новини». ...

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...