На роздрібному ринку частка фальсифікату засобів захисту рослин – 50%, – Держпродспоживслужба
На роздрібному ринку частка фальсифікату засобів захисту рослин – 50%, – Держпродспоживслужба

В Україні загрозливих масштабів набуває ситуація зі збільшення обсягів поширення недоброякісних та фальсифікованих засобів захисту рослин (ЗЗР). Про це розповів директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю і сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко.

Нагадаємо, що депутати «тягнуть» через Раду законопроект, який відкриває шлях імпортним пестицидам та хімікатам сумнівної якості. Закон №6606 збільшить кількість підробок на ринку пестицидів.

За його словами, збільшення обороту саме фальсифікату ЗЗР було спровоковано запровадженнями мораторію на перевірки суб’єктів господарювання.

«За час мораторію на дуже багато недобросовісних «торговців» скористалися ситуацією і розпочали масове розповсюдження, зокрема через роздрібну мережу, фальсифікованих та підроблених пестицидів та агрохімікатів для сільськогосподарського застосування. Не лише дуже негативно позначається на репутації України як надійного партнера в товарообігу якісною продукцією рослинного походження, а й наносить непоправної шкоди довколишньому середовищу та здоров’ю людей», – зазначив Андрій Челомбітко.

Він наголосив, що питання покращення фітосанітарного стану українських полів є одним із найважливіших при створенні сприятливого клімату для вдалих врожаїв та експорту рослин українського походження. Складовою таких умов є застосування сільськогосподарських якісних ЗЗР, контроль за їх обігом та виконання вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі при виробництві та експорту рослин та продуктів рослинного походження.

У свою чергу заступник начальника управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу захисту рослин Віктор Стефківський наголосив, що ринок фальсифікату на території України становить від 20 до 30%, а в роздрібній торгівлі ця цифра сягає 50%.

За розрахунками спеціалістів потреба українських сільгоспвиробників в агрохімікатах становить близько 100 тис. т на рік (близько $2 млрд), що є надзвичайно привабливим для підробок.

Як уже повідомлялося, Держпродспоживслужба та проект Твінінг «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» оголосили про запуск кампанії з інформування малих і середніх фермерських господарств про ризики і небезпеку, що пов'язані з використанням фальсифікованих засобів захисту рослин «СТОП нелегальні засоби захисту рослин». У рамках кампанії були розроблені та надруковані тематичні буклети, на сайті Держпродспоживслужби створена рубрика «СТОП нелегальні засоби захисту рослин», яка наповнюється відповідними інформаційними матеріалами, а також відзняті відеоролики про шкоду та небезпеку фальсифікованих ЗЗР.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 травня 2018
Закон №6606 збільшить кількість підробок на ринку пестицидів
Прийняття законопроекту №6606 загрожує втратою контролю над якістю пестицидів та створює небезпеку для здоров’я. Про це повідомив керівник...
26 лютого 2018
Депутати наполягають на прийнятті законопроекту про пестициди та агрохімікати
На цей пленарний тиждень заплановано розгляд аграрних законопроектів: № 6673, № 6606, № 4638 та № 6049-д. Про це на своїй...
6 грудня 2017
В Україні необхідно заборонити три токсичні пестициди
Експерти Міжнародної благодійної організації «Екологія—Право—Людина» та Реанімаційного пакету реформ закликали...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...