Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
У парламент «тягнуть» законопроект, який спростить доступ в Україну пестицидів і небезпечних агрохімікатів. Про це йдеться у спецпроекті AgroPolit.com «Особливо небезпечний — аналіз законопроекту про спрощення правил для ввезення пестицидів і хімікатів».
Нагадаємо, що депутат закликає відмінити мито на європейські та американські добрива.
Первинне обговорення тіла законопроекту відбулося на засіданні парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.
Депутати розглядали законопроект №6606 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України, поданий О. Бакуменком, В. Івченком, О. Кулінічем та М. Кучером.
У ході представлення законопроекту думки присутніх щодо необхідності його прийняття розділилися.
Одні вважали за потрібне прийняти його, інші — пропонували доопрацювати і лише потім приймати. Причиною цього стала відсутність у законопроекті вимоги щодо надання документального підтвердження державної реєстрації хімікатів та пестицидів у країні, де вони виробляються», — пише видання.
В аграрних депутатів є різні зауваження до такої «заявки». Передусім прийняття законопроекту загрожує статусу «органічна Україна». По-друге, законопроект лежить в площині політичного трикутнику корупція—контрабанда—контрафакт. Третя проблема, яка випливає з аналізу документа, — національна безпека держави, адже передбачити, як вплине той чи інший іноземний хімікат на довкілля та екологію — дуже складно. Четверта проблема — дефіцит хімікатів і пестицидів вітчизняного виробництва на аграрному ринку.
Не вистачає в українському законодавстві й запобіжників, які б могли стабілізувати ситуацію на ринку хімічних добрив. Що пропонують депутати, читайте далі у матеріалі «Особливо небезпечний — аналіз законопроекту про спрощення правил для ввезення пестицидів і хімікатів».
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!