«Мала приватизація» понад 600 об'єктів відбуватиметься через систему ProZorro, – Кабмін
«Мала приватизація» понад 600 об'єктів відбуватиметься через систему ProZorro, – Кабмін

5 червня набули чинності затверджені Кабінетом Міністрів України (КМУ) правила прозорого продажу невеликих державних підприємств і компаній із значною часткою державного капіталу, чим була повністю сформована нормативна база, необхідна для старту в Україні програми малої приватизації. Про це повідомляє портал КМУ.

Нагадаємо, що процес приватизації у 2018 році здійснюватиметься за новим законодавством, яке мінімізує ризики купівлі українських підприємств компаніями чи особами з Російської Федерації.

В повідомленні йдеться, що, згідно із Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна», який набрав чинності в березні, мала приватизація буде відбуватись через електронну систему ProZorro.Продажі.

Мова про продаж об’єктів державної або комунальної власності (єдині майнові комплекси держпідприємств та пакети акцій суб’єктів господарювання, понад 50 % статутного капіталу яких належать державі). До того ж вартість активів таких об’єктів не має перевищувати 250 млн грн.

Серед іншого, уряд затвердив Порядок проведення аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації (постанова від 10 травня 2018 р. №432 ). Документ містить детальний опис процедур, починаючи від заведення об’єктів (лотів) до системи ProZorro.

Продажі, проведення електронних аукціонів і закінчуючи визначенням переможця, розміру та порядку плати за участь у ньому тощо. Крім того, затверджено Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації (постанова від 10 травня 2018 р. №433).

Ми чітко, крок за кроком, наближаємося до старту малої приватизації. Вперше в історії країни вона відбуватиметься виключно на відкритих електронних аукціонах. Спочатку був ухвалений новий закон, тепер розроблена вся необхідна нормативна база. В найближчі тижні мають з’явитися перші лоти в системі", – зазначив Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Максим Нефьодов нагадав, що Фонд державного майна України (ФДМУ) вже визначив перелік з понад 600 підприємств, які планується виставити на продаж в рамках малої приватизації цього року. Перелік містить об’єкти по всій країні. Крім того, очікується, що на аукціони мають бути виставлені сотні об’єктів комунальної власності.

Ми вже маємо зацікавленість від бізнесу щодо окремих лотів малої приватизації. Це дає нам право очікувати значну конкуренцію, а отже, й вигідну для держави ціну", – додав Максим Нефьодов.

Олексій Соболев, в.о. директора державного підприємства «Прозорро Продажі», яке відповідає за реалізацію програми малої приватизації, зазначив, що продаж об’єктів державної і комунальної власності – це новий етап розвитку державних електронних аукціонів.

Вже більше року ми успішно продаємо активи банків-банкрутів. А віднедавна – ще й активи державних і комунальних підприємств, права оренди тощо", – розповів він.

За його словами, наразі завершуються тестування нових процедур в електронній системі. Наступний крок – це оголошення акредитації електронних майданчиків, яке відбудеться найближчим часом.

ФДМУ визначив та оприлюднив більш ніж 600 об’єктів по всій країні, які продаватимуться в рамках програми малої приватизації у 2018 році. Серед затверджених об’єктів бази відпочинку, будівлі й навчальний комбінат на Одещині, лікарня, цехи і кафе на Львівщині, піонерський табір, автостоянка і газове господарство на Миколаївщині тощо.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 листопада 2019
Приватизація аграрних державних підприємств: які активи підуть з молотка
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект 1054-1, який дає старт великій приватизації держпідприємств в Україні. З молотка, за...
7 березня 2019
Німеччина допоможе в пошуку інвесторів до великої приватизації в Україні
Німеччина надасть консультативну допомогу в питаннях великої приватизації в Україні та пошуку інвесторів до неї. Про це йшлося під час зустрічі...
25 травня 2018
Приватизація 25 великих держпідприємств залучить в Україну інвесторів, – Кубів
План приватизації на на 2018 рік передбачає виставлення на продаж 25 великих державних підприємств, що залучить в країну інвестиційні потоки. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...