Німеччина допоможе в пошуку інвесторів до великої приватизації в Україні
Німеччина допоможе в пошуку інвесторів до великої приватизації в Україні

Німеччина надасть консультативну допомогу в питаннях великої приватизації в Україні та пошуку інвесторів до неї. Про це йшлося під час зустрічі Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка з колишнім Державним секретарем Федерального міністерства транспорту і цифрової інфраструктури Німеччини Райнером Бомба, передає прес-служба уряду.

Нагадаємо, до приватизації у 2019 році готуються 792 об'єкти.

Зокрема, на зустрічі обговорювалися можливості залучення Райнера Бомба як спеціального консультанта з Німеччини до роботи над питаннями проведення приватизації.

Райнер Бомба знайомий із ситуацією в Україні, він раніше вже виступав консультантом з економічних питань. Найближчим часом він отримає спеціальний мандат від Канцлера ФРН Ангели Меркель, такий самий, який має спеціальний посланник Уряду ФРН Георг Мільбрадт, що опікується сферою належного врядування та децентралізації.

Цього тижня Райнер Бомба приїхав до Києва з ознайомчим візитом і вже провів кілька зустрічей.

Вам потрібні інвестиції, вам потрібен закордонний капітал. Я мав розмови з багатьма фондами і підприємства з Німеччини. І є багато підприємств, які готові інвестувати в Україну. Але ж ми повинні створити певні передумови», — зауважив експерт.

Коментуючи хід перемовин в Уряді, Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко зазначив, що Уряд розглядає приватизацію – малу та велику – як ключовий напрямок залучення інвестицій та технологічного оновлення промисловості.

На сьогодні в Україні налічується близько 3460 державних підприємств, менша половина з яких вже припинила роботу. Кожне третє державне підприємство є збитковим. За експертною оцінкою, щомісяця в державі близько 100 державних підприємств занепадають через неспроможність виконувати та управляти промисловими процесами. Ключовий негативний ефект від такого явища – руйнування державної власності і втрата робочих місць.

Міністр сподівається на ефективну співпрацю з експертами з Німеччини у напрямку великої приватизації. «Думаю, що на наступному тижні ми зможемо обговорити це питання з Прем’єр-міністром і оформити відповідного листа для початку роботи», — додав Міністр.

Райнер Бомба зі свого боку запевнив: «Я маю повну впевненість і віру в цю країну. Зі стратегічної точки зору у вас ситуація вигідна».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 вересня 2019
Німеччина допоможе Україні у спрощенні процедур торгівлі
Німеччина надасть Україні технічну експертну допомогу у спрощенні процедур торгівлі.Про це розповів в.о. глави Державної фіскальної служби України...
10 липня 2019
Верховний суд дав «зелене світло» приватизації 6 великих державних компаній
Верховний суд України розблокував процес приватизації шести великих державних компаній. Відповідне рвшення опубліковано в Єдиному державному реєстрі...
6 травня 2019
Мала приватизація уже принесла Україні 1 млрд грн
Мала приватизація через систему Prozorro, яка розпочалася в липні минулого року, принесла Україні 1 млрд грн. Про це у Facebook повідомив...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...