Названо дві умови запуску вільного ринку сільськогосподарської землі
Названо дві умови запуску вільного ринку сільськогосподарської землі

Перш ніж запускати вільний ринок земель в Україні, потрібно забезпечити власникам цих земель виконання двох умов. Про це повідомив народний депутат, член депутатської фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко на V Міжнародній конференції аграрних інвесторів, повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

Читати до теми: Сценарії вільного ринку землі — наслідки для власників паїв та потенційних покупців

За оцінками народного депутата, на сьогодні розпайовано 27 млн га с/г земель, тобто 71% перебуває у власності людей.  Водночас державі належить 10 млн га земель сільськогосподарського призначення.

Іван Мірошніченко наголошує, що для запуску ринку землі власник паю, виробник та орендатор потребують двох важливих речей:

Перша – власник паю, виробник та орендатор мають отримати конкурентний доступ до фінансів.

Кожен, хто орендує землю через іпотечне фінансування, зможе викупити землю, заплативши 10-20% і взяти достроковий дешевий кредит.  Все одно люди платять оренду за паї, вартість кредиту буде такою ж, проте в такому разу вони знатимуть що земля буде їхньою», – розповідає депутат.

Друга – альтернатива вибору щодо паю: продати чи побудувати з  його допомогою власний бізнес.

«Власник паю може не лише продати землю, а й побудувати на ній свій бізнес. Для створення сімейних ферм потрібно закласти економічний механізм. Пайовикам повинні дати дешевий довгостроковий кредит і проект, у якому вони будуть конкурентоспроможними», – каже він.

За словами народного депутата, коли б не відкрили земельний ринок, цьому повинно передувати прийняття низки законопроектів, які виконають ці дві умови.

Підтримка в доступі до фінансів та створенні сімейного фермерського бізнесу повинні голосуватися в один день одним пакетом, але мають бути розведені в часі. В українського власника повинен бути пріоритет перед іноземними інвесторами, щоб була ліквідність, конкурентоспроможність та подорожчання фермерських земель», – запевняє Мірошніченко.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 травня 2018
Передача земель ОТГ – фікція, уряд лише «закріпачує громади» – опитування
Розкрекламована урядом передача земель об’єднаним громадам на практиці є незавершеною і містить ряд проколів. Про це йдеться в матеріалі...
22 травня 2018
Рада прийняла у першому читанні законопроект про консолідацію земель – офіційно
Сьогодні Верховна Рада України проголосувала в першому читанні законопроект №6049-Д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...