За анексії Криму Україна в 2,5 разу скоротила вилов риби та морепродуктів
За анексії Криму Україна в 2,5 разу скоротила вилов риби та морепродуктів

Україна після анексії Криму Росією скоротила обсяги офіційно виловленої та вирощеної риби й морепродуктів з 220 до 90 тисяч тонн на рік. Про це повідомив під час прес-конференції генеральний директор Асоціації українських імпортерів риби і морепродуктів Дмитро Загуменний, передає УНІАН.

«У нас в останні три роки офіційний вилов і обсяг вирощеної риби становить близько 90 тисяч тонн. Якщо імпорт 300-320 тисяч тонн, то власна риба – 90 тисяч тонн. До 2013 року показник був близько 220 тисяч тонн на рік. Дуже багато підприємств, які займалися промислом, залишилися в Криму. Зараз, як ви самі знаєте, українські компанії у Криму нічого не виловлюють», – сказав він.

Також Загуменний підкреслив, що в останні три роки спостерігається збільшення імпорту риби та морепродуктів в Україну, однак це є лише відновленням ринку, а не реальним зростанням.

«У нас була дуже серйозна девальвація національної валюти в 2014–2015 роках. Оскільки рибна продукція в основному є імпортною та купується за валюту, безумовно, девальвація призвела до того, що багато людей просто відмовилися від споживання риби і морепродуктів або ж перейшли у більш доступний сегмент», – сказав він, додавши, що найбільшими імпортерами цієї продукції є Норвегія, Ісландія та США.

За словами Загуменного, в середньому кожен українець споживає від 9 до 14 кілограм риби на рік, чого, судячи з інформації Міжнародної організації охорони здоров'я, недостатньо для підтримки здоров'я, оскільки показник має становити 20 кілограм.

Як додав фахівець відділу сільського господарства посольства США в Україні Олександр Тарасевич, в цьому році показник споживання риби і морепродуктів одним українцем складе близько 11,5 кілограма, причому країна поступово рухається до повернення на колишні позиції.

«В принципі, повернутися на ті показники, які були в Україні у сприятливіші в економічному сенсі часи, коли ми споживали 13–15 кілограмів, я думаю, цілком можливо, ми поступово туди рухаємося, але дуже сильно прив'язані до доходу на душу населення», – сказав він.

Також Тарасевич зазначив, що до 2000-х років США практично не імпортували до України рибу і морепродукти, додавши, що спостерігається дуже жорстка прив'язка кількості завезеної продукції до доходу населення.

Українці хотіли б споживати рибу, вони хочуть більше риби. Але дохід зріс – вони купили, дохід впав – скоротили, бо імпорт риби прив'язаний до валюти. Обидві великі економічні кризи, які ми мали, були пов'язані з величезною девальвацією. Риба дорожчає в 2–3 рази, звісно, люди перестають її купувати», – сказав він.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 березня 2020
1/3 морепродуктів Україна імпортувала з Норвегії, – експерт
Риба та морепродукти традиційно входять до топ-3 основних видів імпортованого до України агропродовольства. У 2019 році частка...
9 листопада 2018
Херсонщина має великі перспективи в розведенні мідій, – науковці
Херсонська область має ресурси, щоб добре заробляти на виробництві морепродуктів. Про це заявили співробітники Херсонського державного аграрного...
12 липня 2018
Експорт української риби до Молдови склав $256 тис. за півроку
За перших півроку Україна заробила на експорті риби $258 тис., тоді як за увесь 2017 рік – $255 тис. Про це повідомляє Державна фіскальна...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...